Skocz do zawartości

MULTIPLEX - to była dobra firma


armand

Rekomendowane odpowiedzi

Ojj ;/ Tylko teraz pytanie, skąd ja mam wiedzieć z której serii jest mój nadajnik? Ja swój kupiłem 07-08-2007, ale nie wiem jak długo leżał w sklepie. W sumie to Riku powinno coś działać bo to oni chyba rozprowadzają ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)

W sumie to Riku powinno coś działać bo to oni chyba rozprowadzają ten sprzęt.

 

Znaczy się co??

Mogą tyle co im Multiplex zaleci - akcja serwisiwa jest robiona przez producenta i to on jest obowiązany do dania procedury postępowania dystrybutorów itd. I jeśli nic nie powiedział ani nie dał instrukcji postępowania, nawet nie poinformował wcześniej - to co mają zrobić??? Jedyne co moga to "łyknąć żabę" jaką im Multiplex przygotował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale może Riku zorganizuje jakąś masową ubezpieczoną paczkę. Nie do końca rozumiem opisaną przez firmę Multiplex procedurę. Napisałem do Riku, zobaczymy czy coś wiedzą. W sumie jak chcą to potrafią zorganizować grupową akcje (było coś w podobie z ładowarkami, tyle że chodziło o upgrade oprogramowania).

 

Tak teraz mi się przypomina, że jakiś czas temu ten mój Cockpit złapał jakby jakąś zwieche. Na wyświetlaczu były krzaki.

 

EDIT 10.6.2008

 

Dzwoniłem do Riku i powiedzieli, że prawdopodobnie w piątek zostanie wysłana paczka z nadajnikami do Niemiec. Jeżeli ktoś posiada nadajnik kupiony w innym sklepie, a na samym urządzeniu jest naklejka RIKU Modelsport to również można dostarczyć ten nadajnik. Prawdopodobnie koszt wysylki w jedną stronę pokrywamy sami, więc im więcej osób się zbierze tym lepiej bo będzie to paczka zbiorowa :)

 

Proszę Admina o zamieszczenie linku do tego tematu na stronie głównej, ponieważ akcja serwisowa organizowana przez Riku zakończy się prawdopodobnie w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam jak zakonczyla sie ta akcja ? jakich problemow dotyczy ta akcja ? jakie mieliscie problemy z radiem ? sam uzywam royala7 i cockpita i poza tym za na poczatku swojej kariery 2x mi sie wylaczyl royal sam.. w czasie programowania modelu a cockpit przestwawal nadawac i nadal przestaje w poblizu metalowych elementow. wszystko jest ok... nei wiem czym to bylo spowodowane ale stalo sie. fuks ze nie w locie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 12.06.2008 oddałem nadajnik do Riku, oni zorganizowali zbiorową paczkę, która poleciała do Niemiec. Nadajniki nadal nie wróciły.

 

Mój cockpit pracował w sumie prawidłowo, raz pojawiły mi się jakieś krzaki na wyświetlaczu, jednak to tylko raz i problemów więcej nie było. Nadajnik wysłałem, bo wole nie ryzykować. Swoją drogą to opisywane przez Ciebie zachowanie nadajnika jest zbliżone do opisu na stronie Multiplexa. W dokumencie jest napisane, że nadajnik może przestać prawidłowo funkcjonować w pewnych warunkach, prawdopodobnie chodzi również o przykład jaki podałeś.

 

Akcja serwisowa trwa nadal, ale nie wiem czy Riku organizuje drugą turę. Jak tylko dostanę nadajnik to dam znać co i jak. A i jeszcze jedno, Multiplex zaktualizował informacje na stronie i obiecał dać każdemu modelarzowi spoza Niemiec 2 mikro serwa :P Taka rekompensata.

 

PS. Ktoś jeszcze z forum odesłał nadajnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdemu zdazaja sie wpadki... ostanio nawet futaba polegla z radiami 2,4 ghz... Ale nadal nie rozumie jak mozna bylo produkowac wadliwy sprzet poltora roku ! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam :) Dziś wrócił do mnie mój nadajnik :jupi: Sporo czasu minęło od ostatniego latania. Pierwsze co jutro zrobię to ugaszę pragnienie :) Zdaje się, że Cockpit ma się dobrze. Oby ten długi pobyt w sanatorium wyszedł na zdrowie ;) Multiplex obiecał każdemu modelarzowi spoza Niemiec mały prezent (dwa serwa). Niestety otrzymałem nadajnik bez gratisu. Riku twierdzi, że zainterweniuje w tej sprawie a swoją drogą to może i ja pokuszę się o naskrobanie maila do Multiplexa :] Oprócz serw firma obiecała coś jeszcze - przegląd techniczny. Z tego zadania chyba się wywiązali, ma świadczyć o tym naklejka umieszczona na pokrywie nadajnika, ale najlepszym dowodem będzie jednak bezawaryjna praca w najbliższym czasie :)

 

dscf4512mb8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

mam pytanie do użytkowników aparatur mpx, którzy wysłali swój sprzęt na akcję serwisową. Czy ktoś otrzymał wraz z aparaturą wracającą z serwisu wspomniane w ogłoszeniu serwa?

 

Ja właśnie odebrałem wczoraj dwa cockpity po akcji serwisowej. Oprócz naklejki, dwóch kartek informujących o aktualizacji oprogramowania i rachunku na kwotę 0,00 E nic więcej nie było. Szczerze mówiąc cieszyć się chyba należy, że sprzęt wrócił cały z serwisu.

 

Myślę, że firma, która obiecuje klientom coś z czego później się nie wywiązuje traci znacznie więcej niż te kilka euro ile warte jest serwo.

 

Wraz z bratem użytkujemy trzy multiplexy i dwie futaby, zanim kupimy coś nowego to się mocno zastanowimy.

 

Następny serwis za dwa lata (i za 40E), tym razem już bez nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi powiedzieli w Riku to serwa trafiały tylko do tych, którzy osobiście wysłali nadajnik pocztą lub kurierem a nie za pośrednictwem dystrybutora. Serwa miały wynagrodzić wydatek na kuriera, a że przy okazji serwisowania sprzętu za pośrednictwem dystrybutora nie było wydatku ze strony użytkownika to i serw nie ma ;P Teraz można co najwyżej snuć domysły odnośnie tych serw... :twisted:

 

EDIT:

 

Swoją drogą to ciekawe czy faktycznie ktoś otrzymał te serwa...

 

EDIT2: Winiol8 czy Ty wysyłałeś nadajnik kurierem czy za pośrednictwem jakiegoś sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to dziwna sprawa :| Może warto napisać w tej sprawie do Multiplexa? Tak w sumie obiecują i słowa nie dotrzymują. Nie chodzi już nawet o te serwa lecz o sam fakt... Z drugiej strony to co mnie obchodzi że wysyłałem nadajnik za pośrednictwem dystrybutora. W końcu też musiałem stracić czas na dojazd no i przepadło też kilka słonecznych weekendów podczas których nie można było latać - jakieś wynagrodzenie za takie katorgi powinno być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, właśnie o to mi chodzi, mam gdzieś te serwa. Ja mam drugi nadajnik więc mogłem sobie polatać, ale jak ktoś pozbywa się sprzętu na ponad miesiąc i w zamian dostaje hologramową naklejkę na odbiorniku, a miał dostać dwa serwa to jest tu coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.