Skocz do zawartości

[P] Planów jakiegoś małego (80cm) depro-górnopłata


bzik4

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem niedawno fajnego górnopłata. Planów nie ma, ale mogę zrobić rysunek z podstawowymi wymiarami. Skrzydła zrobione tak: deska depronu 6mm, na to listewka sosnowa w 1/3 cięciwy i na to jeszcze depron 3mm. Zrobił się jakiś tam profil crd, a lata super :P. Budowa tegoż samolotu zajęła mi 1 dzień. Sterowanie lotki i ster wysokości, ster kierunku nie ruchomy. Ale oczywiście jak chcesz możesz zrobić też ster kierunku i dodać jakiś wznios ;). O jakieś wymiary postaram się po tym jak wrócę z latania, a latać idę za jakieś 20 min :P.

 

Edit:// wrzuciłem fotkę - link.

Edit2:// Jeszcze jedna się znalazła pokazująca skrzydło od boku ;) - link.

Edit3:// Pomyliłem fotki... tutaj jest skrzydło od boku - link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model Basica o rozpiętości 69 cm i lata bardzo fajnie :mrgreen: Dlatego taka rozpiętość bo le przeskalowałem i nie chciałem 100x drukować :devil: Model naprawdę modę polecić, i można pętle i koślawą beczkę zrobić, przynajmniej jak dotąd koślawą, dodałem SK ale jezscze nie latałem. Plany są na stronie alexa, ale jak nie znajdziesz to daj znać to Ci wyślę :wink: (oryginał ma 75cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.