Skocz do zawartości

REGULATOR 3F 20AX 20/25 A - problem


diller24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Działający regulator 3F 20AX 20/25 A do dzisiaj po przymusowym lądowaniu regulator zachowuje się dziwnie myślałem ze powodem jest silnik "dzwonek" ale po podłączeniu na sucho sprzętu w domu obawy są w postaci drgania i przeskakiwania silnika podłączonego do regulatora. Sprzet podpiąłem do dwóch silników i te same objawy, dla sprawdzenia połączeń rozebrałem regiel i dupa nie widać żadnych uszkodzeń mechanicznych (brałem pod uwagę oderwanie kabla i brak jednej z faz co powoduje drganie silnika podobne do tego teraz)

 

Panowie jeśli spotkaliście się z takim problemem proszę o ewentualną wskazówkę próbowałem zmienić timing regulatora wszystko zgodnie z instrukcją (sygnały po podłączeniu zgodne z opisem) stan działania regulatora bez zmian.

 

Może ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź lutowania, szczególnie większych elementów, lub przewodów na tak zwany "zimny lut". Możliwe że po uderzeniu jakieś lutowanie ma pęknięcie, lub pękła ścieżka.

Sprawdź czy po silnym oziębieniu objawy się nasilą (np dwutlenek węgla w sprayu lub lód w sprayu, albo zamraźarka)

 

EDIT

Jeżeli tak bedzie to przelutować ścieżki małą lutownicą.

 

Możesz taki zamrażacz http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=17046&Spray%20AG%20Zamra%BFacz%20300ml&nadkat=Chemia%20dla%20Elektroniki&kat=CHEMIA&nazwa=Spraye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za sugestie przyznam, że przesiedziałem na ustrojstwem kilkadziesiąt minut i znalazłem uszkodzenie (odgięty jeden z kabli od zasilania silnika), sumując kilka minut pracy z lutownica i sprzęt gotowy do lotów. Na przyszłość regiel sprawdzony czy aby nie ma innych ukrytych problemów.

 

Dziękuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.