Skocz do zawartości

Jakie serwomechanizmy do modeli trener i akrobat?


Gregimiczi

Rekomendowane odpowiedzi

Watek pewnie juz kiedys byl ale nie umie go znalezc przez szukaj. Pewnie kazdy kto zaczyna stoi przed takim dylematem. Po przeczytaniu kilku watkow w ktorych byla mowa o serwach widze ze temat jest zawsze burzliwy i tyle teorii ile wypowiadajacych sie. Prosze w takim razie kolegow znajacych temat o informacje jak dobiera sie serwa do modeli (spaliny):

1. Trener 1,5m rozpietosci waga do lotu (wg sprzedawcy) 2,2kg np. model Canary

2. Akrobat 1,6m waga 3,2kg np. FH CAP

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do serw, do trenera klasa standard, takie jak Futaba S148, S3001, Sanwa Srm 102, Hitec 311 etc. na wszystkie stery.

 

Natomiast do akro 1,6m takiego jak FH Cap to standardy na lotki jw, na kierunek i wysokosc można coś mocniejszego, ok 6kg ( F3010, HS635 itp)

 

Ja polecam serwa Sanwy Srm 102, Futaby S3010 i Hitecki, nie było z nimi nigdy żadnych problemów, a używam od kilku lat już.

 

Edit. 8.06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa sanwy miałem w trenerku 1,3m , to było jakieś trzy lata temu. Do tej pory są intesywnie używane, a przeszły od trenerka do fun fly 1,5m, potem do Sufuna z modelarza, Leo 110 1,74 na lotkach i gazie, Yak 54 1,6m PM na lotkach , wysokości i gazie, aktualnie są w Edgu 540 Robbe 1,4m na lotkach i na przepustnicy oczywiscie 8)

 

I do tej pory wszystko ok, jak nowe xD

 

Przy tych cenach serw standardowych nie wachał bym się wydać 10 zł więcej na Sanwe niż np na Tower Pro. Miałem 5 takich serw (TP) i po dwóch lotach w małych modelach coś tam się zepsuło :) W dwóch egzemplarzach to samo. No i w ten sposób zaoszczędziłem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam na stanie HS-311 4szt, HS-322HD 2szt, B2232 2 szt i HS-85MG 4szt.

1. Myslalem o uzyciu HS-311 tylko jak czytam problemy sa z gazem (drgania - silnik .40) wiec HS-322HD?

2. Ktore serwa sa najbardziej narazone (lotki, wysokosc, kierunek, gaz) w trenerkach, akrobatach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wysokość powinna mieć najmocniejsze serwo, bez niej byś nawet nie oderwał się od ziemi, i CHYBA jest to najbardziej obciążony ster (tak mi się wydaj)... Jak patrzeć na zestawowe modele to na wysokość producent zazwyczaj poleca to najmocniejsze serwo z polecanych :wink: Taki młody jesteś czy tylko tak wyglądasz? (w awatarze) :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.