Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw


Farin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić swój pierwszy zestaw RC. Od roku drążę temat i chyba czas zacząć. Jednak, z racji, że fizycznie nie miałem do czynienia z czymś innym niż gotowe zabawki RC - prosił bym o przeanalizowanie mojej listy i sprawdzenie, czy wszystko jest ok. Ewentualne uwagi - mile widziane!

 

 

1. Aparatura: Turnigy 9x v2 -
 
2. Zasilanie aparatury i modelu:
(choć tak naprawdę nie wiem czym oprócz wagi i ceny różni się powyższy od tego i czy warto dopłacać:
???
 
3. Ładowarka do LiPo:
 
4. Trenerek Blixer 2 (rozumiem, że model ma już silnik i serwa - potrzeba tylko regulatora obrotów i LiPo ?
 
5. Regulator obrotów ( nie mam pojęcia jaki wybrać, zgodnie z opisem Blixera powinno być ESC 20A, więc wyszukałem najlżejszy z tanich:

 

6. Kabel aparatura-PC, do ćwiczeń na symulatorze:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24348__USB_Simulator_Lead_for_Turnigy_GTX3_Transmitter_VRC_Sim_Compatible.html%29

 

7. Myślałem, nad jakimś modelem (w miarę tanim, żeby nie było szkoda), na którym mógłbym zacząć uczyć się składania... Czy macie jakieś propozycje? Najlepiej z HK, lub taniego internetowego sklepu. Coś w rodzaju jak niżej. Że jak się uda złożyć - to chętnie uzbroję i oblatam - a jeśli nie - to nie stracę za wiele...

----> http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__79013__Park_Scale_Models_Mini_Drake_Flying_Boat_EU_Warehouse_.html

 

Docelowo będę chciał się zająć motoszybowcami i łodziami rc.

 

Dzięki wielkie za każdą sugestię!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

1. Jak najbardziej OK, tylko pamiętaj że to Mode 1;

2. pierwszy pakiet jest przeznaczony do Turnigy 9XR i według opisu nie pasuje do zwykłej Turnigy 9x, ten drugi to to samo ale z większą wydajnością prądową, drugi nadaje się do Bixlera, natomiast o pakiecie do nadajnika możesz poczytać np. tu;

3. OK, ale pamiętaj że to podróbka. Ja jednak polecam Ci tą ładowarkę, z której sam korzystam;

4. w opisie masz dokładnie napisane czego potrzebujesz do uruchomienia,

5. regulator 20A to dobry wybór, aczkolwiek ten który podałeś ma niezbyt dobre opinie,

 

Pamiętaj też o wybraniu odpowiedniego magazynu wysyłkowego przed zamówieniem, część linków które podałeś odnosi się do magazynu międzynarodowego a część do europejskiego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mam takie pytanie jeszcze,

1. Na LiPo 2200mAh ile minut polatam na Blixerze jeśli poza standardowym osprzętem chcę tylko dołożyć głośniczek lokalizujący?

2. Jak prądożerna jest ta aparatura? Ile mAh Lipo trzeba do niej kupić, żeby wystarczyło na dłuższą zabawę? Bo szczerze mówiąc zakładałem, że na jednym pakiecie w radiu wylatam co najmniej 2-3 pakiety w modelu...?

 

A tego co zawiera ten zestaw nie za bardzo rozumiem, bo:

 

"Includes: (z tego wynika, że nie zawiera serw i silnika)
Instructions
Screwdriver
2 x Y-Lead
Hook & Loop Spare Clevise x 2
Horns & control Rods for Optional Flaps

Specs:
Material: EPO Foam
Wingspan: 1500mm
Length: 963mm
ESC: 20A (required)
Flying Weight: 760g
Motor: 2620-1300kv Brushless Outrunner (Included) (a z tego wynika, że silnik ma)
Prop: 7x5
Servo: 4 x 9g (Included) (a z tego wynika, że serwa ma)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dokładnie nie da się tego obliczyć ale zakładając że cały zestaw pobiera 20A prądu ciągłego, czyli około 9c przez cały lot (a tak nie jest) pakiet 2200mah wytrzymałby chyba jakieś 11 minut.

2. do aparatury weź ten pakiet, powinien pasować.

 

Pod zakładką "Includes" masz cały "Hardware" dołączany do samolotu czyli popychacze, dźwignie sterów, kable itd, nie wyposażenia elektrycznego modelu.

Natomiast poniżej masz dane modelu i wyposażenie, czego wymaga (required) i co zawiera (included).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak michalkamil - czytałem Twoje tematy :-)  Fajnie było zobaczyć coś takiego i mieć świadomość, że nie jestem osamotnionym "staruszkiem", który dopiero rozpoczyna zabawę z modelarstwem i RC.

Choć i tak czuję presję przed zadaniem każdego pytania - na forum (nierzadko rówieśników), którzy w tych tematach zjedli już zęby;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.