Skocz do zawartości

Jak "spakietować" ogniwa LiFe (A123) ?


Filonxxxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuję w jednym modelu pakiety 3S1P a w drugim 4S2P. Przypominam, chodzi o A123.

 

Najprościej byłoby, gdybym w mniejszym modelu mógł zastosować pakiet 4S1P, wtedy w większym po prostu łączyłbym 2 pakiety 4S1P w pakiet 4S2P, no ale nie mogę, bo po pierwsze silnik raczej by tego nie przeżył, a po drugie to już na pakiecie 3S mam spory nadmiar mocy...

 

Więc jak to rozwiązać, żeby było w miarę ekonomicznie i logicznie. Obydwu modeli na lotnisko razem nie zabieram (zawsze jadą solo + motoszybowiec), więc najlogiczniej byłoby pakiety wykorzystać w jednym i drugim... No ba, tylko jak?

 

A może pójść na całość i łączyć pojedyńcze cele kablami? Tylko to już będzie spory "pająk", ale za to konfiguracja dowolna :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz lepiej TAK - sam sobie porobiłem takie złączki - zajmują mniej miejsca i mniejsza masa...

Ale nie w tym rzecz...

No bo jak? Zrobić pakiet 3S a do większego modelu dopinać pojedyńczą celę robiąc 4S - trochę karkołomne rozwiązanie...

Co prawda LiFe ponoć się nie rozjeżdżają, no ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Więc jak to rozwiązać, żeby było w miarę ekonomicznie i logicznie.

Najbardziej logicznie to 2 pakiety: 3S do jednego i 4S do drugiego modelu :D . W dłuższej eksploatacji myślę, że będzie to również najbardziej ekonomiczne rozwiązanie - ogniwa w pakietach pracują jednakowo a różne "przepinanki" mogą im nie wyjść na dobre. Przy obecnej cenie A123 pakiet 3S1P nie jest strasznie kosztowny więc chyba lepiej zrobić taki i po kłopocie.

A pakiet 4S2P to lepiej zrobić łącząc najpierw po 2 ogniwa równolegle i dopiero wtedy takie dwójki szeregowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.