Skocz do zawartości

Skaner Alinco DJ-X3E


Darand

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

po moich ostatnich kłopotach z zakłóceniami, utratą zasięgu itp, opisanymi w innym poście, postanowiłem zainteresować się scanerami częstotliwości (oczywiście w rozsądnej cenie).

Wpadł mi w oko taki: Alinco Scanner .

Posiada miernik natężenia pola oraz można na słuch ocenić zakłócenia na naszym kanale. No i kosztuje niezbyt drogo (przy obecnym kursie euro).

 

Czy ktoś z Was używał takiego sprzętu? Czy w ogóle jest przydatny do oceny zasięgów i zakłóceń na paśmie 35MHz?

 

Pozdrawiam

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z Nastika jest na pewno bardziej użyteczny w warunkach lotniskowych, bo bez zbędnej manipulacji widzisz co chcesz. Alinco to dobra firma znana ze sprzętu dla krótkofalowców ale może się okazać, że używanie go wyłącznie do celów modelarskich będzie wymagało za każdym razem pewnych manipulacji, chyba że można sobie zaprogramować zakres skanowania w wybranym przez siebie przedziale (co na mój gust powinno być możliwe ale szczegóły to w instrukcji do urządzenia).

Jest jeszcze jeden aspekt: jeśli chcesz go też używać do słuchania krótkofalowców i różnych służb to masz wtedy dwa w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Alinco wziął się stąd, że mój syn jest zapalonym obserwatorem ruchu lotniczego. Ma prosty skaner i podsłuchuje komunikaty lotniskowe, transmisję między samolotami i kontrolą itp.

Skaner byłby głównie do tego - a przy okazji do sprawdzania 35MHz, eięc zakup na spółkę.

 

Bardzo dziękuję za propozycję Nastika - wygląda na tyle interesująco, że spółki być może nie bedzie...

 

Pozdrawiam

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.