Skocz do zawartości

Ładowanie Pakietu Ni-Cd 7,2 1800mAh - pytanie


karwos00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Próbuję chociaż trochę zregenerować ten pakiet (6 cel). Ładowarka Imax B6. Kilka cykli robiłem prądem od 0,2 do 0,6A - wchodziło max 700mAh. 

Dzisiaj ładowałem ją 0,5A , delta peak 5mV. dobiło ponad 850mAh ale napięcie przekroczyło już 9,03V - odłączyłem bo trochę bałem się uszkodzenia. Ale pakiet nawet nie był trochę ciepły - temp pokojowa - 25st. Rozładowałem do 5,4V

 

Teraz ładuję 0,6A - niby jest to ładowarka która sama wyłączy ładowania - ale na co zwrócić uwagę - do jakiej wartości napięcia można takie baterie ładować??Aktualnie ma 8,53V i nabite 340mAh. Czy czekać aż sama się wyłączy czy jednak jakiejś wartości V nie można przekroczyć. 

 

2 tygodnie czytania i w sumie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Muszę podeprzeć się bezpośrednim pytaniem do znawców. 

 

Dzięki. 

 

 

EDIT

 

Sam zakończyłem ładowanie przy 9,55V = pakiet nawet trochę nie zrobił się ciepły. Poprawiam się - delta peek był - default. Ale co ciekawe - zauważyłęm to już po raz któryś - przy ładowaniu już wg danych końcowym - po podniesieniu imaxa i wstrząśnięciu lub odłożeniu na stół mniej delikatnym - kończy się ładowanie z informacją - Full. Czy taki delikatny wstrząs może mieć wpływa na delta peak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.