Skocz do zawartości

chcę sobie zrobić łódź do wywozu zanęty - pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem wędkarzem i chcę sobie zrobić łódź do wywozu zanęty

 

http://pl.youtube.com/watch?v=CwnM57IoQl0

 

http://pl.youtube.com/watch?v=wi5SON2S0g4&feature=related

 

ale nie mam pojęcia co mam kupić wiem że musze mieć nadajnik co najmniej 3 4 kanałowy

 

ale niewiem jakie silniki mam kupić aby dały rade i co jeszcze mi będzie potrzebne

 

może by mi ktoś pomógł z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw powinieneś zainteresowaćź sie nad kadłubem, fajne tanie łudeczki sprzedaja ludzie na allegro w dziale: modelarstwo >> zdalnie sterowane >> szkutnicze, jak nabedziesz takowy kadłub, wypadało by go wyposazyć w naped, mysle ze odpowiednim bedzie silnik klasy 600 na 7,2V i odpowiedni wał na gwint M4 gotowy zestaw kupisz na modele.sklep.pl, z sterem powinieneś sie upować potrzebne tu bedzie standardowe servo np. hitec lub tanszy TowerPro, abu płynnie regulowac naped potrzebny jest regulator do silników szczotkowych w tym wypadku, mysle ze 30-40 amper powinno spokojnie wystarczyć (przecież ona nie ma pływac szybko lecz skutecznie w dane miejsce na jeziorze lub rzece, silnik 600 zapewni duzą moc uciągu jesli zamontujesz sróbe w zakresie 30-35M) i rzadna rzeka nie bedzie straszna! potrzebna jest aparatura 2 kanałowa!!! (ster-lewo/prawo oraz naped-przód/wstecz), aparatura nie musi być nowa i zaawansowana wystarczy stary 2 kanałowy Hitec Focus 4 na 35mhz lub starszy graupner badz multiplex Europa)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aparatura się przyda 3 kanalowa, gdyz potrzebne jest ejszcze cos do wyzwolenia mechaniki wyrzucania zanety,

 

Oczywiscie ktos mi powie, ze mozna to zrobic np w kombinacji max skret w lewo otwiera klape, lecz dla takiego zielonego pana jak ten, to moze byc lekko skomplikowane ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie do tego celu zbudowałem szwagrowi łajbe :D

 

najprostszą jak się dało. Kawał styropianu 100mm z płaskim dnem zalaminowane 2 warstwami tkaniny. Jako napęd silnik dzwonek ze śmigłem na wieżyczce, płetwa aluminiowa sterowana serwem HS-322. Akumulator 12V 7Ah bez problemu radziła, płynęła wolno ale do celu. jedyna wada to brak wstecznego biegu.

 

Luk zrzutowy to najmniejszy problem, jedna burta z uchylaną klapką, a luk ze skośną podłogą, ot i cała filozofia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.