Skocz do zawartości

FUTABA vs GRAUPNER vs Hitec


KM007

Rekomendowane odpowiedzi

Mała podpowiedź: LUDZIE NIE MOŻNA MIEĆ WSZYSTKIEGO PODANEGO NA TACY :!: :!: :!: Poszukaj troszkę :wink:

 

Mam pewien pomysł co do tych wyboru nadajników tylko wydaje się on taki nie do końca trafny, bo wybór nadajnika zależy od kupującego. Może by tak zrobić w dziale nadajników temat gdzie byłby spis najbardziej opłacalnych nadajników w danym przedziale firmowym itp. Rozumiecie mnie? Tylk oczy ten pomysł będzie trafny? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o porade, którą aparature wybrać. Mam upatrzone Hitec - Eclipse 7 FM/Q-PCM, FUTABA - FF-7 (T7Cp) 2,4 GHz i GRAUPNER - MX-16s. Co wybrac i dlaczego?

Witaj ja latam od niedawna z radiem FUTABA T9CP i jestem z niego bardzo zadowolony (poprzednie to HITEC OPTIC 6) Co do GRAUPNER nie znam tematu lecz jeżeli masz wybierać między Hitec-Eclipse 7 vs Futaba ja polecam FUTABA!!! :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż powtórze kolejny raz :) Latam na Eclipsie 7 QPCM i jestem z niej zadowolony a nawet bardzo.Oczywiście Graupnery są lepsze.Lecz wybnieranie międziy MX-12 a Eclipsem to juz jest trudne bo te aparatury stoją na tym samym poziomie.A co do MX-16 to hmmmm.... :D wujek ją ma i jest bardzo zadowolony z tym że jest droższa.No a o Futabach i to malo wiem :P ale są też bardzo dobre :D

 

P.S wypowiedz jest sprostowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Futaby 9tki i jestem zadowolony. Siodemke kilkakrotnie mialem w rekach i na niej latalem. Bardzo dobry nadajnik, ktory moge szczerze polecic. Sporo mozliwosci.

 

Czy ma byc to Twoj pierwszy nadajnik?? Jesli nie, to moze warto zwrocic uwage na to, co miales poprzednio? Chodzi o filozofie programowania. Hitec ma podobna do Futaby (bo na jej bazie), a Graupner JRa/ Spektruma, co dosc ulatwia sprawe.

 

Druga sprawa to czy chcesz na 35MHz czy na 2,4GHz, gdyż takie własnie zestawy porownujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja podpowiem żebys pod uwage wziął Multiplex Cockpit SX. Ma synteze, proste intuicyjne menu, wszystkie potrzebne funkcje i mixery, jeśli nawet nie za duzo :), super lezy w rękach, zmieniasz MODE bez rozbieraia apki, a jak zajrzysz do środka tej apki a potem do innych przez Ciebie wymienionych to zobaczysz co to jest jakość i precyzja wykonania. Wszystko kulturalnie polutowane na 1 płytce, żadnych poobłamywanych kawałków płytek przy przełącznikach, widać że ktos myślał zanim tę apkę wypuszczono na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystko i tak sprowadza sie do tego ile masz pieniędzy...

 

do 500 zł to zostaje do wyboru flash 4 i 5 SX, Laser 4 i 6 firmy Hitec

jak od 500 zł do 1000 zł, to wybór jest duuuużo większy. Jest MX-12, Optic 6, MX-16s, kilka modeli futaby, Multiplex SX i jeszcze kilka innych.

Jak powyżej 1000 do 1500zł to można wybrać JR 9X II, MC-19 i inne

 

Ja miałem do tej pory (nie licząc starych typów jak webra 7 FMSI) :

* ) Multiplex pico line - fajne i bardzo prosta aparaturka, oferuje tylko najbardziej podstawowe funkcje (jak flash 4), ma wyświetlacz LCD. Chyba już niedostępna w sklepach (jeśli była by poniżej 200zł to można się skusić na początek - kilka miesięcy)

* ) hitec 4 i 5 sx - nie polecam, małe możliwości konfiguracji i ciężkie programowanie (300-500zł). Miał problem z oprogramowaniem (tak jak Eclipse 7 i Prism). Ogólnie niższa półka ale za dobrą cenę. Jeśli chcesz się rozwijać, dołóż kilka złotych i kup coś innego... nawet optic 6 jest już ok (ale ten kiepski wyświetlacz.... ehh)

* ) JR/Graupner MX-12 - pierwsza aparatura o której mogę powiedzieć, że spełniała wszystkie nadzieje w niej pokładane. Intuicyjne programowane, duże możliwości, świetna jakość wykonania i niezawodność cena 450-500zł

* ) JR/Graupner MX-16s - to samo co MX-12, ale kilka dodatkowych opcji i synteza, jeśli tego nie potrzebujesz to MX-12 będzie w sam raz (szczególnie dla początkującego) cena 900-999zł (w promocji dostajesz do tego model ESA)

* ) JR 9X II - kupiona bo ma możliwość wymiany modułu na 2.4GHz, większy wyświetlacz, kilka innych opcji na których mi zależało (m.in. 9 kanałów, 5-cio punktowa krzywa gazu itp.) - zdecydowanie najlepsza z nich wszystkich, ale cena już też odpowiednio większa.

 

To oczywiście moje subiektywne zdanie, ale potwierdzone przez znajomych z lotniska.

Co do futaby to się nie wypowiem, bo nie miałem (widziałem u kolegów na lotnisku, miałem w łapkach, ale to za mało żeby coś powiedzieć). Fajne apki ma Multiplex (teraz marka należy do hiteca), jeśli przyzwyczaisz się do ich ergonomii i plastikowej obudowy. ilość funkcji które posiadają są na poziomie MX-16s, Optica. Cena jaką oferują też jest przyzwoita. Jak masz powyżej 1250zł, to MC-19 (pulpitowa) też może być dla Ciebie ciekawą propozycją, w cyber-fly.pl jest jej opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.