Skocz do zawartości

Prosba o pomoc w doborze (zakupie) łoża - do bezszczotkowca


LQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkującym modelarzem i nowym na tym forum wiec na wstępie witam wszystkich.

 

Kupiłem niedawno model Mustanga P51D - niestety po kilka gorszych lądowaniach połamałem dwa loża silnika - miałem tylko jedno zapasowe - przeszukałem wszystkie mi znane sklepy modelarskie i nigdzie nie widzę takiego jak mi jest potrzebne - proszę o pomoc w zakupie takiego łoza :( - wskazanie sklepu gdzie takowe dostane.

 

 

Podstawa to kwadrat o wymiarach 40x40 mm gora do ktorej przykrecony byl silnik to kolo o srednicy okolo 25-26 mm

 

 

 

 

 

Linki do fotek orginalu:

 

 

tP1070297.JPG

 

 

tP1070298.JPG

 

 

Zapomnialem dopipsac ze laze ma 30 mm wysokosci ale moze byc troszke wyzsze na 35 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze że takie samego nie dostaniesz (chyba że jako część zamienna)

Można takowe lub podobne łoże zrobić ze sklejki lub kupić i zaadaptować np któreś z tych http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?idCategory=118&curPage=1&v=&sortlist= lub tych http://modele.sklep.pl/advanced_search_result.php?keywords=%B3o%BFe&manufacturers_id=&x=0&y=0

wszystko zależy jaki masz silnik i jaką wysokość słupka oraz jak dużą wręgę silnikową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ledwo znajduje czas na latanie - nie mam czasu na przerabianie modelu i konstruowanie łoża - może kiedyś znajdę więcej czasu bo nie ukrywam ze moim marzeniem jest samodzielne zbudowanie modelu spalinowego :) póki co latam gotowym modelem - i ku takiemu gotowemu łożu sie składam - proszę o wskazanie miejsca gdzie takowe kupie - bądź podobne do niewielkich przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to silników spalinowych - ale nie widzę problemu by zaadoptować to pod elektryka - ale jeśli twierdzisz ze nawet po przeróbkach nie będzie sie nadawać to pewnie tak jest - co da silnika jakiego posiadam to nie mam pojęcia bo nie jest w żaden sposób opisany :(

jest to model taki jak tutaj :

 

http://www.nitrotek.pl/R7601A.htm

 

 

 

moj model wyglada tak :

 

tDSC00430.JPG

 

tDSC00431.JPG

 

wneka pod silnik:

 

tDSC00432.JPG

 

silnik

 

tDSC00433.JPG

 

tDSC00435.JPG

 

czekam wiec na propozycje jak spowrotem zamontowac tam silnik :) by moc znowu latac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz łoże które może pasować http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4742 lub któreś z podanych na stronie modele.sklep

Ew. wystarczyłoby zrobić wręgę ze sklejki przykręconą to tej co jest teraz.

Trudno nam doradzić jakie łoże bo nie znamy wymiarów. To ty musisz dobrać odpowiednie.

A sklejka jest dla wzmocnienia i spasowania mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może stara drewniana szpulka na nici ?

Ale może być trudno dostępna (Adam Słodowy zawsze mówił: "Bierzemy cztery niepotrzebne opakowania po kremie Nivea....", tylko skąd wziąść jeden jedyny krem, gdy w sklepie tylko ocet :rotfl: ).

 

Teraz poważnie.

Kawałek sklejki i 3 odpowiednio długie śruby M3 z nakrętkami i łoże gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec zrobilem loze sam - z plexy samolot wystartowal pieknie i tyle go widzielm wykrecilm kilka fikolkow w powietrzu i zaliczylem kreta :( moze z 1 min latania - jestem zrozpaczony model za 500 zl rozwalony - pekl kadlub smiglo oslona wirnika..

 

dupa blada - jestem nie pocieszony - czemu nie kupilem czegos twardszego np sky lady II ?? ;( ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie proszę co tu kopić żeby zrobić tani model treningowy z zastosowaniem elektroniki z mustanga w poście wyżej podałem link do strony ze specyfikacja coś nad czym nie będę płakał jak rozwalę tak jak mustanga.

mustang ma tylko pęknięty kadłub resztę części mam wiec go poskładam - ale wole go odstawić naprawionego na półkę i uczyć sie latać na czymś innym - bo kilka dni spędzonych na symulatorze niewiele mi dało, mustang jest bardzo narwany i trudny do opanowania.

 

 

czekam na wasze sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz coś na czym się nauczysz latać i trochę też poszalejesz to polecam Minimaga z Multiplexa http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=973.

Bedziesz mógł dać całe swoje wyposażenie do niego i na pewno tak łatwo nie rozbijesz jak swojego Mustanga

A lata rewelacyjnie tak jak chyba wszystkie modele z tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem ze nie poddam sie bez walki :) - naprawie to co sie rozleciało i tyle powiedzcie czym odbudować i zmocnic styropian?? generalnie to chciałbym wzmocnić cały kadłub myślałem o jakiejs siatce powleczonej klejem żywicą czy czymś w tym stylu tylko nie wiem dokładnie czego użyć proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo udało ci się latać tym modelem?

 

Bo jeżeli było to tylko kilkanaście minut, to daruj sobie naprawy, jeżeli troche opanowałeś latanie to można myśleć o klejeniu.

Każda naprawa wiąże się z pewnymi zmianami, mogą być odkształcenia od prawidłowych kształtów, inne kąty, zmiana oporów powietrza, inne wyważenie.

Każda taka przeróbka modelu (a wszególności takich) jeśli jest zrobiona przez kogoś nie doświadczonego może doprowadzić do jeszcze większego zniechęcenia do latania.

Jeżeli mało latałeś to naprawdę szukaj jakiegoś trenerka i tak zacznij. Potem możesz poprawić Mustanga i nim polatać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli lepiej zostawić sobie mustanga na przyszłość...

wyciaglem juz z niego cala elektronikę wszystko działa jak należy - wiec jednak poszukam jakiegoś taniego trenerka do nauki latania.

 

jak znajdę coś konkretnego to zapytam o zdanie czy sie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.