Skocz do zawartości

Dobór silnika do modelu silnika odrzutowego


leibowitz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zabieram sie za budowę modelu silnika odrzutowego wykonanego na mojej drukarce 3D.

W związku z moim brakiem doświadczenia w doborze silników chciałbym prosić was o pomoc.

 

Moje wymagania:

- Cena do 100zł

- szczotkowy lub bezszczotkowy

- dosyć masywny wentylator drukowany 3D zawierający około 20 łopatek o średnicy 80-100mm

- zasilanie 12V lub 5V z zasilacza komputerowego

- conajmniej 10000 obrotów na minutę

- średnica silnika max 35mm

- masa i długość silnika bez znaczenia

 

W celach testowych użyłem redox 250/900, ale spalił się praktycznie odrazu, dlatego proszę o bardziej profesjonalną pomoc :)

 

Edyta:

Myślę nad zwiększeniem budżetu i użyciem silnika F1 special pro 3, ale czy się nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się wydaje z że to jakaś ułańska fantazja, na zasadzie mam silniczek elektryczny to zrobię sobie silnik odrzutowy.

 

To co robisz w końcu bo nie wiem? EDF czy silnik odrzutowy, bo to zasadniczo spora różnica. Jak chcesz EDF 90mm to chyba modelarskie są zasilane z pakietu 6s, no i pewno mają ponad 1000W. Tak więc te Twoje wymagania są z dupy w wielkim skrócie.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem w pierwszym poście robię model silnika odrzutowego.

Nie oczekuję gigantycznego ciągu ponieważ model silnika nie będzię nic napędzał.

Wystarczy, że będzie działał jak wiatrak.

 

Jedyne czego chcę to namiary na silnik który po włączeniu nie zasmuci mnie kłębą dymu.

Czy to tak wiele?

 

Znalazłem silnik:

http://allegro.pl/silnik-mig-400-12v-3li-i5909140849.html

 

Czy nada się do mojego projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.