Skocz do zawartości

Nowa zabawka Shark 20


motyl

Rekomendowane odpowiedzi

Więc dotarła do meni paczka z w/w zabawką :) Jako że LN5014 poległa w wypadku to trzeba zakupić nową. więc rozważałem międzu Pulsarem2 a Sharkiem20 i kolega Stosiek rozwiał moje wątpliwości. Paczka dotarła w full zestawie. Aparatura, model , wyposażenie i ładowarka.

 

O ładowarce napisze ja a o reszcie może kolejny zarażony się wypowie.

 

Ładowarka w komplecie z czujnikiem temp., kablem i oprogramowaniem :) Pierwsze podłączenie i porażka. Komp wykrył ładowarke ale niestety proagram nei chce pokazywać nic. Poszedłem spać zmęczony, dziś znów sie do tego dobrałem przczytałem nawet HELPA i wpadłem metodą prób i błędów że może instaluje się nie jako urządzenie USB tylk oCOM i tak było :D tylk o ładowark apracuje na COM 1-10 a mi zainstalowała się na COM11 :D

 

Jestem w trakcie łądowania pakietu więcej info i fotke wstawie przy okazji.

 

mam natomiast pytanie jak wygląda najlepsza charakterrystyka ładowania pakietu ?? Ni echodiz mi o idealną ale najlepszą ?? Napięcie w czasie i prad w czasie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jest pierwsza charakterystyka rozładowania PAKIETU Li-Pol Dualsky 3s 1320mAh Jest to nówka sztóka nieśmigana. Wyciągnięta pojemność to 1385mAh Prąd deklarowany 2A, ale moc 10W ogranicza niestety prąd do 1A :D

Zapowiada się na małe testy tej firmy :) Grzesiek uważaj bo wyrobie ci oponie pakeitów i łądowarki też :D Masz chyba we mnie chodzącą reklame :P

 

PAKIET 1 Dualsky 3s 1320mAh (nowy)

ROZŁADOWANIE

pakiet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Przepraszam za wygrzebywanie starych tematow, ale mam pewna niejasnosc dotyczaca ladowania pakietow MH i PB...

 

... a dokladniej chodzi o niebieski wykres (A) na w/w zdjeciach.

 

Moj shark 20 robi podobna zecz, ladujac pakiet, co jakis czas spada natezenie do zera a nastepnie spowrotem wraca do stanu z przed spadku. Sytuacja ta powtarza sie

podobnie jak na w/w schematach.

 

Na poczatku myslalem ze jest to wina zasialcza, ale ta ewentualnosc zostala wykluczona. Rowniez nie jest to problem moich akumulatorow.

 

Padla teoria ze jest to celowe zamierzenie tworcow oprogramowania ladowarki, majace w efekcie maxymalizacje wydajnosci w ladowaniu akumulatorow.

 

Brzmi to lepiej niz ... zepsuta ladowarka ;/ ... :):P

 

Wytlumaczy mi ktos o co chodzi z tymi spadkami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz również na wykres napięcia to się domyślisz czemu tak robi :D Jest to ładowanie impulsowe. ładowarka sprawdza napięcia ogniwa na jałowo pod koniec żywota ogniwa napięcie mierzone jałowo będzie bardzo nisko spadać :(

 

 

A tak jak już temat odgrzebany. Moja niestety padła tak jak wszystko przed wyjazdem na wczasy. Pelikan stanął na wysokości zadania i wysłał mi nową już z obsługa LiFe :D teraz czekam aż Stosiek wróci z urlopu i mi odeśle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jak już temat odgrzebany. Moja niestety padła tak jak wszystko przed wyjazdem na wczasy. Pelikan stanął na wysokości zadania i wysłał mi nową już z obsługa LiFe teraz czekam aż Stosiek wróci z urlopu i mi odeśle :D

 

I to jest wlasnie szczescie w nieszczesciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alenik, ładowarka to pikuś:) Pożyczyłem drugą od kolegi:D

 

Ale dwa dni przed wyjazdem padł mi SE d70i tracąc wszystkie kontakty:/ mało tego padło łożysko a aucie, a że łożysko jest sprzedawane razem z piastą i tarczą hamulcową to kosztuje 600zł, a jak wymieniać tarcze to obie, jak tarcze to i klocki i tak pękło przed samym wyjazdem 1500zł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Ci Marcinie, żeby opisane przez Ciebie zdarzenia wyczerpały cały limit pecha na najbliższe sto lat. Niedawno przeczytałem też o Twojej przykrej przygodzie za Częstochową. Widać Siła Wyższa czuwała, że miałeś jednak w tym nieszczęściu sporo szczęścia. Tamte okolice faktycznie są dosyć mocno wypadkowe i to często powodem są ciężarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji (kontynujac temat sharka 20)...

Postanowilem odswiezyc swoj pakiet - 4 cele KAN 650mAh. Najpierw rozladowalem pradem 0,4A kazda cele (oddaly z siebie od 382 do 589 mAh) a nastepnie zaczalem ladowac... i tu maly problem pojawil mi sie. Cele laduje sie nawet ponad 1000 mAh i konca nie widac. Przerywam ladowanie bo nie zabardzo wiem czego sie spodziewac...

Jest na to jakies wytlumaczenie?? Dodam ze wszystkie zabezpieczenia w Sharku mam powylanczane. Ustawienia D.Peak sa domysle. Moze miec to zwaiazek z tym ze cele laduje pojedynczo mimo ze sa w pakiecie (oczywiscie pakiet nie jest podlaczony do niczego :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku rozpakietowalem i cyklowalem kazda z osobna. Okazalo sie ze przy jednej z czterech nie uruchamia sie D.P. Akku niby przyjmuje okolo 80% swoich mozliwosci (co pokazuje rozladowywanie ).

 

Przy okazji sprawdze na innej ladowaczce tego jedynaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

No to dzis na lotnisku miałem niespodziankę :D

 

W katanie mam pakiet Li-Pol 5s1c. nie latałem nim za długo i rozładował się do 17,03V podłączyłem do ładowania a Shark wykrył mi to jako pakiet 4s :( po 15sek przerwałem i ponowiłem ładowanie i mając napięcie 17,38V wykrył juz poprawnie jako 5s.

 

ładował ktoś z was takie pakiety Sharkiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.