Skocz do zawartości

BEC a dodatkowe zasilanie


Baki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam w modelu szybowca regulator z układem BEC zasilam odbiornik i dwa serwa czy moge latać swobodne szybowcem na termice po rozładowaniu akumulatorów przez silnik czy lepiej dorzucić niezależne zasilanie?

Drugie pytanko to jak podłączyć oprócz BEC niezależne zasilanie?

Czy wystarczy w wolne gniazdo odbiornika wpiąć pakiet czy trzeba stosowac dodatkowe układy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozładowaniu do poziomu odcięcia przez regulator napięcie akumulatora będzie już dosyć szybko spadać. Latać jeszcze chwilę można, ale nie należy podchodzić do sprawy zupełnie bezstresowo i należy ten moment traktować jako przygotowanie do lądowania. Bezpieczniej by było zastosować dodatkowe zasilanie. Idea jest wtedy taka, że mniejszy akumulator zasila odbiornik i serwa a większy silnik i regulator. Układ BEC trzeba odłączyć od odbiornika i serw. Robi się to przez przecięcie środkowego kabla regulatora. Wtedy połączenie regulator-odbiornik to tylko masa i sygnał sterujący dla regulatora.

 

EDIT:

A dodatkowe zasilanie podłącza się po prostu do wolnego kanału w odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba przecinać kabla do regulatora, wystarczy szpileczką wydłubać z wtyczki styk, założyć termokurczkę, odgiąć do tyłu i przykleić do kabla taśmą, albo termokurczką.

 

No i jeśli już dasz oddzielne zasilanie na odbiornik i serwa, to musisz też wyrobić sobie odruch sprawdzania jego naładowania przed lotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzieki za podpowiedź sprawę rozwiazałem nastepująco.

Żeby nie rozwalać regulatora kupiłem przedłużacz do serwa dł 10 cm i wyciąłem na odcinku ok 5 mm kawałek środkowego przewodu (czerwony +).

Wszystko pięknie chula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.