Skocz do zawartości

Zbyt duże odjęcie gazu w dronie


lukas90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Popełniłem błąd, który kosztował mnie połamaniem ramy, kilku drobiazgów i wykrzywieniem osi jednego z silników. Odjąłem na chwilę całkowicie gaz po czym dron zaczął spadać w niekontrolowany sposób z ok 300m. Nie reagował w ogóle na dodawanie gazu, nie był w stanie się ustabilizować.

Czy można coś pokombinować aby zabezpieczyć się przed taką sytuacją? Np brak możliwości odjęcia gazu do pewnego poziomu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z całą pewnością jest to możliwe. Ustaw sobie na przełączniku fazę "lot" w której ustalisz minimalny ciąg dla całkowicie cofniętego drążka. Ustaw też fazę "lądowanie" w której całkowita redukcja ciągu będzie możliwa. 

Wiele zależy od aparatury jaką posiadasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drobinie wprawy można jeszcze takiego wyciągnąć, ale ta odrobina musi być jednak nieco większa ;)

Patent z trybem lotu dla throttle sprawdzałem u siebie z ciekawości i to fajne rozwiązanie. W trybie lotu ustawiłem sobie krzywa gazu tak, żeby w dolnym położeniu drążka model obniżał wysokość możliwie szybko, ale nadal w sposób kontrolowany.

W normalnym locie moim zdaniem wystarczy się oblatać z modelem, ale przydaje  się gdy ktoś wlatuje na wysokość przy której nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić jak szybko model opada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.