Skocz do zawartości

Jaki klej aby to skleic i trzymalo (screen) ?


AndrzejGdz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam do kolegow pytanie a za razem prosbe ?

 

Moze cos zaradzicie, mianowicie temat moze nie zwiazany z modelarstwem ale temat klejenia na pewno nie jest tu obcy.

Nie wiem jak to sie fachowo nazywa ale zauwazylem dosc spore pekniecie na pokrywie zamykajacej Laptop.

a91940251224b0abm.jpg

Szczegolnie podczas zamykania Laptopa szczelina ta robi sie dosc duza a w momencie otwierania szczelina sie "zacisnia".

Probowalem to skleic " kropelka" ale niestety bez efektu ?

Moze ktos mial juz z tym do czynienia i moze jakies sugestie ?

 

Pozdr Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to skleił na bezbarwny klej żywiczny epoxydowy 2 skladnikowy

No ok ale tych klei jest co nie miara i rozni producenci.

A czy to bedzie "trzymalo" ?

Nie mam w tym temacie takiego doswiadczenia a jak juz kleilem cokolwiek to jedynie tymi

Super Glue ale to chyba zadne rewelacyjne kleje ,owszem trzymaja ale na krotki okres.

Tez tym probowalem ale co to daje ze sie skleilo jak po kilkukrotnym otwarciu/zamknieciu znowu sie rozkleilo.

Moze masz jakis link jaki by to mial byc klej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ide o zaklad ze to ACER a jesli tak to jest to wada fabryczna o czym przypadkowo sie dowiedzialem kupujac nowy sprzet. Wszystkie acery z pewnego okresu, pekaja w tym wlasnie miejscu i mozna to reklamowac. NA poczatku myslalem ze to wlos ale jak zamykalem ekran to widac bylo ze sie powieksza. Okazalo sie tez ze gwarancja jest owszem na rok ale na sprzet kupiony na firme , natomiast jesli kupujesz jako osoba prywatna to masz 2 lata gwarancjii. TAk wiec jesli nie minelo 2 lata to spokojnie idz do sklepu ktory sprzedaje Acery i reklamuj. Mi wymienili cala obudowe bez zajakniecia. TAk wiec zamiast zastanawiac sie jak i czym skleic to wymiana obudowy jest najlepsza opcja.

Pamietaj ze jesli pekl oryginalny material to tym bardziej spoiwo nie da rady.To miejsce gdzie sa spore naprezenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyles mnie , oczywiscie ze to Acer, juz jestem po rozmowie ze sprzedawca i wysylam w poniedzialek Laptopa.

Mam pecha bo 2 lata minelo dokladnie 19.06.2008 ale obiecano mi ze na 99,9% ze uda sie to zrobic jako naprawa gwarancyjna tak ze nie powienienem zaplacic ani grosza.

Pamietaj ze jesli pekl oryginalny material to tym bardziej spoiwo nie da rady.To miejsce gdzie sa spore naprezenia

Czyli tutaj zaden klej nie pomoze nie wiadomo jaki by byl ?

Bo w sumie o to mi chodzi czy da rade to skleic ale tak aby sie nie rozkleilo.

 

Tym nie mniej dziekuje za zainteresowanie i podpowiedz co mam zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prywatnego Acera z identycznym uszkodzeniem i służbową Toshibę która pękła prawie w tym samym miejscu a na dodatek popękała w niej ramka LCD.

Zdaje się że większość producentów notebooków nie zwraca uwagi na takie drobiazgi jak naprężenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.