Skocz do zawartości

Drgania serwa i nieprawidłowa praca


TheSpiekMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Chciałbym zapytać czy serwo z filmu poniżej się jeszcze do czegoś nadaje. Nie wiem dlaczego tak pracuje, do tej pory w ogóle go nie używałem, zaczęło wariować po próbach przeprowadzenia regulacji (konkretnie- krzywa wychylenia, czułość), nic innego z nim nie robiłem. Proszę jakieś uwagi czy zalecenia. Serwo jest mocowane na klej, więc nie chciałem go na razie wyciągać, podejrzewam ukręcone zębatki, ale proszę jeszcze o potwierdzenie. Serwo to TowerPro SG-92. Dzięki

 

Zamieszczam link do zewnętrznego portalu, bo tutaj są jakieś problemy:

https://megawrzuta.pl/download/cb0f742f88c933a3d2fe3ca5aa955c15.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podepnij inne, sprawne serwo w ten kanał i zobacz czy pracuje normalnie, tak samo możesz obecne wpiąć w inny kanał bez "dodatków", możesz też odpiąć orczyk. Może coś namieszałeś z tymi ustawieniami choć na filmiku wygląda że serwo jest padnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Po wyjęciu z modelu serwo pracuje dobrze, ale tylko chwilę, tzn. po kilkudziesięciu sekundach pracy zaczyna działać wolniej (dłużej następuje zmiana położenia orczyka i postępuje to szarpnięciami- to nie jest ruch płynny).

 

Praca innego serwa pod kanałem pracy uszkodzonego serwa jest bez zakłóceń. Sprawdziłem pracę bez obciążenia i z, efekt jest cały czas taki sami opisany wyżej. Dochodzę teraz do wniosku, że moje ustawienia w aparaturze nie wpłynęły na pracę serwa- wadliwa praca następuje dopiero po pewnym okresie (tam nastąpiła podczas testowania różnych ustawień).

 

Potencjometr został nasmarowany, nie widać poprawy pod względem wyżej opisanego problemu.

 

Podczas otwierania serwa znalazłem mały plastikowy kawałeczek (na zdjęciu), nie wiem z czego pochodzi- nie jestem w stanie zidentyfikować, sprawdzając pod lupą tylko jedno miejsce jest podejrzane, powierzchnia zębatki- występował tam klej (po co?). Sprawdziłem zębatki pod względem ułamań itp; wszystkie połączenia są zlutowane standardowo po chińsku (ledwo się trzymają). Nie mam pomysłu co można jeszcze sprawdzić.

post-17955-0-71854300-1458751080_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że połączenia lutowane ledwo się trzymają, ale jednak jakoś sobie radzą? To już nieaktualne, urwałem potencjometr od płytki i za chiny ludowe nie wiem teraz jak to przylutować: sygnałowy i plus zasilania idą na skrajne położenia potencjometru, a masa na środek?

 

@okruszek

Robię to bardziej dla satysfakcji, bo szkoda mi wydanych ~15 zł, choć mimo wszystko nowe serwo już w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam inne pytanie w hpi trophy buggy przód serwo po puszczeniu kierownicy w aparaturze kola nie zawsze wracają na wprost tylko lekko skrecone, trymerem regulowalem parę razy ale dalej to samo, i oprócz tego serwo przeważnie cały czas buczy

Jakaś podpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam inne pytanie w hpi trophy buggy przód serwo po puszczeniu kierownicy w aparaturze kola nie zawsze wracają na wprost tylko lekko skrecone, trymerem regulowalem parę razy ale dalej to samo, i oprócz tego serwo przeważnie cały czas buczy

Jakaś podpowiedź?

Przede wszystkim sprawdź działanie samej mechaniki układu kierowniczego. Może coś brudne i się blokuje/pracuje na tyle ciężko, że serwo ma problem wrócić do neutrum. Osobiście posiadam traxxasa Summit'a i nawet przy dwóch serwach, na nierównej powierzchni, trawie potrafią mruczeć. Po podniesieniu modelu układ się centeruje i jest ok. Może mocniejsze serwo wstaw?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam już jest mocniejsze serwo wsadzone Altrus, a hpi mam oryginalne w zapasie, tylko się zastanawiam czy to możliwe przez to, że skrecalem kolami na podniesionym modelu? A lekko uzywajac trymera na aparaturze przestaje buczec, szybki skręt kolami i buczy od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.