Skocz do zawartości

Ładowanie akumulatorków AA


kocman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje pierwsze pytanie na forum więc proszę o wstrzemięźliwość z krytyką. :D

 

Zakupiłem aparaturę dx6 (czarna). Oczywiście nie zakupiłem pakietu do jej zasilania (180 zł - zostawiam ten zakup na tłustsze czasy) i jestem skazany na zasilanie akumulatorami AA.

Zakupiłem także ładowarkę procesorową:

http://www.rc4max.com/ladowarka_ev-peak_c1_+_zasilacz_do_ladowarki_-_6a__15v,1897,29992.html

 

I chciałbym jej użyć do ładowania tych paluchów (AA).

Wybaczcie jeśli pytanie banalne, ale z elektroniki jestem noga, a głębiej w świat rc dopiero wchodzę.

Moje pytanie brzmi: Czy mogę ładować te baterie taką ładowarką, a jeśli tak to jak to wszystko rozwiązać (podłączyć) abym chaty nie spalił? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA rozumiem ze Nimh? jesli to nie lipole to nic nie zjarasz :) ladowarka ma specjalny program do ladowania nimh, czyli możesz nia ładować te akumulatorki. Wystarczy poczytać intrukcje i raczej wszystkiego sie dowiesz, skomplikowane nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale jak to podłączyć w jedną całość? Mam koszyk na baterie ale nie mam żadnego złącza w tym koszyku żeby podłączyć pod ładowarkę, wystają tylko 2 kabelki.

Użyć koszyka czy polutować baterie? Jeśli polutować to jak? + do - , czy + do +? Proszę o wytłumaczenie jak krasuli na granicy. Może ktoś będzie łaskawy graficznie to przedstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie uzywam koszyczków. Zawsze lutowałem. W koszyczku coś może nie stykać. Ale jeśli nie masz mocnej lutownicy kolbowej i umiejestności to lutowanie nie jest dla Ciebie wskazane. Zamiesciłem Ci zdjęcie baterii intersuje Cię to dolne połączenie. A do koszyczka poprostu przylutuj odpowiednia wtyczkę. Ja uzywam do tego celu wtyczek takich jak w serwach. I polecam troche poczytać, w sieci jest mnostwo odpowiedzi na wszystkie dotychczas zadane przez Ciebie pytania.

post-1717-0-86294000-1458903892.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie mamy informacji (brak wiedzy merytorycznej ) to często jest problem wyłapać znaczące informacje aby być pewnym że coś dobrze zrobimy.

Dziękuję za zaangażowanie i rzeczową odpowiedź. Rozumiem że kable z tego obwodu, do ładowarki wpinam + do +, - do -?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.