Skocz do zawartości

exstra 300 s 91


Sebo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chcę zrobić exstra 300 s 91 pod silnik 15 cm /3 długość modelu 150 cm.

 

Plany pochodzą ze strony www.profili2.com

A to plan modelu http://www.profili2.com/ip_eng/default.htm

Co myślicie na temat planów i modelu.

 

A tak bym chciał żeby model wyglądał po skączeniu.

 

 

 

extra300sharedjx4.th.jpg

 

 

 

Jakie wyposażenie byście mi polecili do takiego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie robić modele od podstaw z problemami się poradzi z drobną pomocą instruktora z modelarni gdyby każdy kupywał modele a nie je robił to by się to nie nazywało modelarstwo przede wszystkim przy własnym wykonani modelu jest większa satysfakcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie modelu od podstaw to dużo problemów do rozwiązania i niekoniecznie tańsze rozwiązanie.

 

To dowcip? Aaaa, dobre! Nie rozumiem ale dobre :-D

 

Przepraszam za nic nie wnoszący post, ale takie wypowiedzi mnie rozbrajają ... i załamują ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Czego kolego nie rozumiesz?Chętnie odpowiem na nurtujące Cię pytania.

 

Widzę że nie chcesz odpisać więc: robienie modelu od podstaw z planów to dobór odpowiednich materiałów czasem zmiana konstrukcji do sprzętu który posiadamy, różnego rodzaju kleje , bowdeny dźwignie , folia , odpowiednia technologia wykonania itp, itd.W zestawie typu kit ( link który podałem ) jest wszystko oprócz kleju i folii.Wystarczy żebyś zsumował teraz wszystkie te elementy i może się okazać że taniej wyjdzie ten sam model kupiony jako ARF lub kit niż zrobiony zupełnie od podstaw.Zapewniam że robiłem i proste szybowce i dość duże akrobaty od podstaw.Problemy są nawet w Katanie X-lite którą robię z dość dobrych planów.I mogę powiedzieć że gdybym miał kasę na Katanę ARF to wolałbym dać za nią te 1200zł czy ileś tam bo raz że właduję w nia podobną ilość kasy to dwa właduję w nią mnóstwo pracy i nerwów.Więc kolego rozwiń swoją myśl bo nie wiem czego nie rozumiesz i co Cię tak śmieszy.Sama rura węglowa którą dostajesz w ARF kosztuje w detalu od 100 do prawie 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz wędrującemu przez bezdroża turyście, że szybciej i taniej będzie podjechać pociągiem. I plecaka nie trzeba będzie tachać na plecach, i w lesie spać, i zupy gotować na ognisku. A muzykowi, żeby zamiast nagrywać płytę kupił w sklepie CD nagrany przez kogoś innego - będzie szybciej i taniej.

 

Chyba nie o to nam chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zawszę buduję swoje modele od podstaw, wystarczy poszukać na forum.

 

Nie chodziło mi o Twoją osobę tylko o "szybciej i taniej". To jest oczywiste, że cyt.:"Robienie modelu od podstaw to dużo problemów do rozwiązania" koniec cyt. Ale przecież właśnie o to chodzi! Dlatego razi mnie proponowanie komuś, kto ma ochotę na modelarstwo, żeby sobie kupił bo będzie szybciej i taniej.

 

Co innego gdyby właśnie takie pytanie zadał (gdzie szybko i tanio kupić model). Ale skoro chce budować, to dlaczego go do tego nie zachęcać? Bo nie będzie "szybciej i taniej" i będzie miał "dużo problemów do rozwiązania"? Właśnie tak będzie! Dłużej, drożej i z problemami ale za to z cholerną satysfakcją. Do boju wszyscy sklejacze! :-)

 

Bez urazy! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Fakt faktem że budowanie to przygoda i fascynujące zajęcie, lubię rozwiązywać problemy i stawiać sobie wysoko poprzeczkę podczas budowania, ale kolega powiedział że chce zrobić model podobny jak na zdjęciu.Akurat Extrę z profili2.com robiłem i prawie gotową sprzedałem koledze z tego forum.I żeby nie wiem co nie będzie ona podobna do tej ze zdjęcia.Chyba że kolega załatwi sobie rzuty i przekroje prawdziwego samolotu i zrobi model faktycznie od podstaw.Ja tak robiłem kadłub do PItts S1C 1600mmi to jest naprawdę żmudna , nudna robota.I tu dopiero trzeba kombinować z materiałami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na temat serw czy te serwa by sie nadawały moment majom całkiem niezły a i cena kusząca

Futaba S3003

* Moment : 3,2 kg (4,8V); 4,1 kg (6V)

* Prędkość : 0,18 sek. (4,8V); 0,14 (6V)

* Wymiary : 40,4 x 19,8 x 36 mm

* Waga : 37,2 g

* Napięcie pracy : 4,8 - 6V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w gronie modelarzy rozpowszechnia się lenistwo moda na kupowanie gotowców

 

Mało tego, teraz to nawet serwa i aparaturę kupują gotową.

Ja jak zaczynałem pierwszy raz modelarstwo to każdy sam robił mechanizmy lub nawet serwomechanizmy, sam też robiłem aparaturę (trochę mały zasięg miała i telewizory na całej wsi przestawały działać, ale co tam) :wink:

 

Taki już czas, wszystko idzie z postępem i nie wszystko się da zrobic w domu amatorskimi metodami (tak aby dorównać do najlepszych) i poza tym nie każdy ma czas na to by kilka lat budować model i może 10min nim polatać.

 

Co innego budowa replik, makiet itp - tego sie kupić nie da (a radość bezcenna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.