Skocz do zawartości

Fajna stronka Diyrc + kilka pytanek


bh91

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Natrafiłem na fajną stronkę z wieloma konstrukcjami:

 

http://www.diyrc.com/

 

Interesuje mnie najbardziej sterownik diód LED :D co ułatwiło by wykonanie imitowanych stroboskopków :]

 

http://www.laureanno.com/RC/picaxe-miniflash.htm

 

Ale tutaj mam kilka pytanek:

- Czy ktoś może wykonał taki układ? Miałem zamiar dziś ale nie było w 3 elektronicznych mikrokontrolerów PIC (tylko atmegi ahh)

- Niby program do zaprogramowania sekwencji jest, ale czy programuje on pica? Czy Pic potzrebuje osobny wsad do pamięci?

- może ktoś posiada te elementy i chciałoby mu się sprawdzić (ja zamówiłem już przez net)

 

2 sprawa. Chodzi mi o dodanie jednego kanału do aparaturki - do jednego serwa albo czegoś innego co wykona czynność otworzenia podwozia - zasięg nie musi być ekstremalny bo ląduję koło siebie :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh.... Może kupić samego jednego PICa i wyciągnąć z niego program źródłowy? potem pokopiować. Albo stworzyć kopiarke układów (było w elektronice praktycznej). Tylko ja to nie wiem jak jest z PICami - jak dotąd zaczynam z mikroklockami i głównie w atmegach kombinowałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zwertuję gazety i internet - Może dało by sie napisać jakiś program na Atmegę8 i komputerowy ustawiacz kolejności świecenia? tylko tutaj nie wiem jak sie zabrać za to.

 

Zgłoszę się z tym problemem na http://forumrc.alexba.eu - tam powinni coś zaaradzić a i przydatne by było takie urządzonko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh.... Może kupić samego jednego PICa i wyciągnąć z niego program źródłowy? potem pokopiować. Albo stworzyć kopiarke układów (było w elektronice praktycznej). Tylko ja to nie wiem jak jest z PICami - jak dotąd zaczynam z mikroklockami i głównie w atmegach kombinowałem :/

Hmm, to już podchodzi pod kradzież i jest na to paragraf.

A na serio jeśli koleś to sprzedaje to wątpię żeby procek był odblokowany, kopiować można jedynie procki nie zabezpieczone a te zapewne są :)

Jeśli nie masz do dyspozycji laboratorium to raczej nie odczytasz tego wsadu.

 

Napisanie podobnego programu nie jest trudne i jeśli znasz C to sam to machniesz a jak nie znasz to pozostaje Ci jedynie kupić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze akurat wakacje się trafiły - chodzę do technikum elektronicznego więc profesorowie i starsi koledzy programowac umieją :D trzeba pokombinować. Pisałem do człowieka który tworzy te układy - kilka z nich nie jest ukończone i nie daje gwarancji działania na nie, lecz w razie potrzeby może zaprogramować w wersji do montażu powierzchniowego SMD).

 

Pomysł fajny bo każdy sobie ustawia jak chce i to 4 kanały (było też na 8).

 

Co do kopiowania układów to wolał bym tak dla siebie bo wiem jak mikrokontroler łatwo uszkodzić, a 25$ za sztuke zaprogramowaną to niezła kaska :D Oczywiście jestem w pełni świadomy i przekonany w tym, że prubując odczytać zablokuje mikroklocka :D szkoda by było :)

 

Ale nic nie stoi na pzreszkodzie aby wspólnymi siłami próbować zrobić coś podobnego na atmedze albo też picu. Takie coś zostało by dla przyszłych modelarzy :D. Póki co zbieram pomysły sobie w głowie i tak jak pisałem zgłoszę się na forum które dałem powyżej. Im wiecej tym lepiej a każdemu się może przydać taki upiększacz :D

 

Pozdrawiam!!

 

własnie zamówiełem 4 darmowe PIC-e i jak przyjdą to mam zamiar zrobić z tej strony co podałeś servo-slowdown.

 

Jak to darmowe?! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.