Skocz do zawartości

Problem z Nemo


BodzioPilot

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zakladam nowy temat, bo widze ze do tamtego nikt nie zaglada..:P

 

A wiec, wczoraj stalem sie posiadaczem Nemo, no i popodpinalem serwa jak w instrukcji, to jest lotki - kanal 1, wysokosc- kanal 2, obroty- kanal 3, ster kierunku kanal 4, i nie dziala mi ster kierunku. Serwo jest ok, bo zamienilem raz, ster kierunku i podpialem pod kanal 2 ale wysokosci nie podpinalem pod 4, i wtedy serwo dzialalo...czyzby bylo cos z kanalem? moze podpiac pod inny.

 

W apce od nemo jest takie wglebienie jest tam Servo Reverser, i 8 przelacznikow, i kazdy czemus odpowiada, tu prosilbym o wypowiedz kogos kto ma Nemo, ja mam 4 i 5 w gorze, wiec co zrobic by tamte serwo zadzialalo?:(

 

Z gory dzieki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Daj rewers na 4 kanale na dół.

Nie wiem, co rewers ma z tym wspólnego, ale mniejsza z tym.

 

Czy masz możliwość sprawdzenia z innym odbiornikiem? Może na lotnisku modelarskim ktoś Ci pomoże w tym względzie.

Sądzę, że nie działa jeden kanał, ale musisz wiedzieć, czy jest to wina dadajnika, czy odbiornika.

Jeśli wszystko jest prosto ze sklepu, to oczywiście nie baw się, tylko wymieniaj na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ze Nemo jest zamowiony z www.sklep.modelarnia.pl , z innym odb bedzie problem....mam tylko lame, ale sprawa wyglada tak ze kanal musi byc zepsuty...i tu nie wiem czy nad czy odb tak jak napisales. Na poczatku myslalem ze serwo to juz chcialem z lamy wyciagac(bo i tak nie lata) ale jednak przelozylem i dziala..nie wiem gdzie tu sie wybrac z tym...:(:/

 

A czy jest jakas mozliwosc naprawienia tego w domu?

 

badz ktos jest ze szczecina co moglby mi z tym pomoc?:(

bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie chcę zakładać nowego wątku, więc pozwolę tutaj zamieścić swoje pytanie :D

 

Podczas składania "Nemo" połamałem ster kierunku :oops: . Wydawało mi się, że w Polsce można kupić części zamienne, lecz okazało się, że nie, najwyżej na e-bay, ale cena jest ogromna.

Dlatego mam prośbę. Czy ktośmógłby mi poradzić, z czego można by zrobić zamiennik.

( Nie mam doświadczenia z samodzielnym składaniem modeli "od zera" itd.)

 

Z góry dziękuję, ijeżeli pomyliłem działy, to przepraszam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statecznik już skleiłem, tylko się trochę chybocze :) . Ale go nie wzmocniłem więc może... Tylko czy się to będzie trzymać? Przy okazji był już wcześniej lekko pęknięty w dość wrażliwym miejscu ( dwie dziurki do zamontowania popychacza a teraz to są DWIE części)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiedziałem że moja przygoda z modelarstwem będzie aż tak bolesna. Pierwszy model "gotowiec" się spalił, stetecznik z NEMO połamany, sklepy nie dają części zamiennych do tego modelu, aż w końcu zniecierpliwiony sam zacząłem naprawiać SK i jeszcze bardziej go zniszczyłem :evil: :evil: . Proszę pomóżcie mi! Nikt mi nie mówił że modelarstwo to łatwe hobby, ale to już przesada!

 

PS. Z tym zniszczeniem SK nie jest tak jak myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to nie Nemo się spalił, lecz inny samolot w układzie delta. Nazywał się THUNDERBAT XF i było to tak:

Pewnego dnia pewnego wieczora naszła mnie ochota polatać trochę nowym modelem. Jest w pelni naładowany, sprawdzam stery, wszysko działa. Odpalam silnik, puszczam i ....

Mimo że nie ruszałem drążków model zrobił piękną beczkę i po 1 sekundzie lotu wrył w ziemię 5 metrów ode mnie podchodzę patrzę i widzę dym podbiegam patrzę z nowu i ...

styki akumulatora się zerwały! Aku dymi się jak miło (nimh to był) końcówki dotykają regla on też się ładnie kopci, aż w końcu silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.