Jump to content

VII OGÓLNOPOLSKI PIKNIK MODELARSKI, VII ZLOT WICHERKÓW


Recommended Posts

16-17 Sierpnia 2008

Lotnisko Wilcze Laski koło Szczecinka.

 

Mam przyjemność zaprosić wszystkich modelarzy lotniczych do wspólnego latania na „VII Pikniku Modelarskim”, w ramach którego odbędzie się również: „VII Ogólnopolski Zlot Wicherków i innych OLD TIMERÓW”. Sobota jest dniem zarezerwowanym głównie dla miłośników „Wicherków” oraz innych OLD TIMERÓW (modeli starej, klasycznej konstrukcji, wieczorem odbędzie się ognisko. Chętni mogą wziąć udział w zawodach ”Wicherków” RC oraz OLD TIMERÓW rywalizując o ciekawe nagrody. Osobno klasyfikowane będą „Wicherki i osobno pozostałe „klasyki”. Oceniana będzie jakość wykonania modelu i precyzja pilotażu. Podjęta będzie również próba bicia rekordu świata w ilości „Wicherków” przebywających jednocześnie

w powietrzu (dotychczasowy rekord to 8 modeli).

Niedziela będzie dniem wielkiego międzynarodowego PIKNIKU MODELARSKIEGO. Wśród wszystkich gości zostaną rozlosowane upominki modelarskie a wszyscy otrzymają katalogi modelarskie oraz plakietki okolicznościowe itp. Chętni będą mogli wziąć udział w zawodach precyzyjnego lądowania.

W ramach imprezy odbędzie się również giełda modelarska, prezentacja i loty balonem cieplnym ( w tym w ramach wyróżnienia dla zwycięzców zawodów „Wicherków” i Oldtimerów oraz wiele innych atrakcji. Zapraszamy sklepy modelarskie do wystawienia swoich kramików opłata za jeden dzień - 30 zł, za dwa dni - 50 zł. (z tych opłat zwolnieni są fundatorzy nagród o wartości minimum 50 zł!).

Istnieje możliwość rozbicia namiotu na miejscu (5 zł. od namiotu lub przyczepy kempingowej).

Dysponujemy opuszczonym lotniskiem wojskowym z doskonałej jakości asfaltem i lądowiskiem trawiastym- raj dla modelarzy J . Na uczestników czekamy już od godziny 9:00. Wpisowe 10 zł.(będzie pobierane na miejscu).

Mile widziani będą wszyscy modelarze lotniczy, niezależnie od preferowanych klas i posiadanych umiejętności.

Patronatem medialnym objął imprezę miesięcznik „RC Przegląd Modelarski” oraz „Modelarz”.

Dojazd: ze Szczecinka wyjeżdżamy w kierunku na Piłę, udajemy się do Turowa Pom. (kierunek Piła) następnie kierujemy się na Wilcze Laski. W Wilczych Laskach przy kościele skręcamy w prawo (teraz pas mamy po lewej stronie ok. 1 km.). Pozostaje tylko skręcić w lewo za zniszczonym dworkiem i asfaltowa droga doprowadzi was na miejsce. Zaś jadąc w stronę Szczecinka z Piły (z Piły kierunek Koszalin), wówczas w Lotyniu skręcamy w lewo, dojeżdżamy do wsi Wilcze Laski, za kościołem jedziemy prosto i za zniszczonym dworkiem skręcamy w lewo i już jesteśmy na lotnisku. Jadąc z kierunku Szczecina nie dojeżdżamy

do Szczecinka tylko we wsi Sitno skręcamy na Dziki, tam kierujemy się na Turowo Pom.

a stamtąd na Wilcze Laski. Zapraszam serdecznie!

Informacja i zgłoszenia: Piotr tel. 503 132 391 p.pietrek@wp.pl

[/b]

 

Regulamin zawodów „Wicherków”.

Celem zawodów jest wyłonienie najstaranniej wykonanego i najlepiej latającego modelu

„Wicherek RC” dowolnego rozmiaru.

Dopuszcza się tylko niewielkie zmiany konstrukcji (jak np. lotki, zmieniony obrys statecznika pionowego, zmieniony profil skrzydeł i stateczników) nie wpływające jednak w radykalny sposób na zmianę sylwetki pierwowzoru. Kadłub nie może posiadać zbieżnego widoku z góry. Premiowana będzie klasyczna technologia wykonania (listewki, sklejka, balsa, papier japoński), oraz stare elementy jak koła, drewniane śmigła, stare silniki itp.

Ocena składa się z sumy punktów za ocenę statyczną i ocenę za dwa loty. Na ocenę statyczną wpływ ma: jakość wykonania i wrażenie ogólne. Lot należy traktować jak lot modelem makiety lekkiego górnopłata np. RWD-5, Piper Cub, PZL-104 Wilga. Ocenie podlega precyzja pilotażu

i realizm lotu.

Ostateczna ocena to: ocena statyczna max. 10 pkt. (max. 5 pkt. za wrażenie ogólne + 5 pkt. za jakość wykonania) + 1 lot (max. 15 pkt.) + 2 lot (max. 15 pkt.) = max. 40 pkt.

Sześciu najlepszych zawodników po ocenie statycznej i dwóch kolejkach lotów kwalifikuje się

do lotu finałowego.

Według podobnego regulaminu oceniane będą pozostałe OLD TIMERY, z tą różnicą, że lot ma odzwierciedlać możliwości i właściwsi „oryginału” a nie musi być traktowany jak lot makietą górnopłata.

Organizator dopuszcza możliwość korekty regulaminu na wniosek zainteresowanych

 

PROGRAM PIKNIKU MODELARSKIEGO 2007

 

SOBOTA 16.08.2008

„OGÓLNOPOLSKI ZLOT WICHERKÓW”

 

Do 12:00 – zgłaszanie modeli „Wicherków” do zawodów

12:10 – 13:30 – Ocena statyczna „Wicherków”

13:30 – 17:30 - Loty konkursowe ( w tym czasie w powietrzu mogą przebywać tylko modele biorące udział w zawodach)

18:00 – Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

18:45 – próba bicia rekordu świata w ilości „Wicherków” przebywających jednocześnie

w powietrzu (w tym czasie w powietrzu mogą przebywać jedynie „Wicherki”)

19:00 – ognisko

 

NIEDZIELA 17.08.2008

„WIELKI PIKNIK MODELARSKI”

 

9:00 – 16:00 – Loty rekreacyjno-pokazowe modelami wszelkich typów i klas

11:00 – 14:00 – Otwarte zawody w precyzji lądowania.

14:00 – Losowanie nagród wśród wszystkich uczestników imprezy, wręczenie nagrody dla najmłodszego i najlepszego pilota „PIKNIKU MODELARSKIEGO”

 

Program może ulec niewielkim zmianom.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.