Skocz do zawartości

Napęd do RWD


albi78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, skończyłem prace nad RWD-5 by Skazoo i jestem po pierwszym oblocie (to lata :)) niestety z racji tego, że to mój pierwszy kontakt z modelarstwem pierwsze loty, a szczególnie lądowania nie wypadły najlepiej i uszkodziłem przekładnię (tą plastikową zębatkę) i właśnie w związku z tym mam pytanie czy: do silnika Multiplex Permax 400 na 6V przy pakiecie Li-Pol 2 cele 2250 mAh mogę dać jakieś śmigło bez przekładni aby polatać RWD i ewentualnie ku jakiemu śmigłu się skłaniać - proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model waży wraz z elektroniką około 750-760g w tej chwili mam założone śmigło 8x5 GWS bezpośrednio na silnik i model "jeździ" BARDZO szybko dziś w Gdyni dość silnie wiało i nie próbowałem latać, ale porównują prędkość "jazdy" modelu do prędkości na śmigle 10x6 na przekładni 4:1 model powinien wystartować bez problemu boje się tylko czy nie przeciążę silnika.... Jeździłem jakieś 2-3 min i silnik się jakoś specjalnie nie nagrzał, ale w tej chwili nie dysponuje niestety miernikiem i nie mogę sprawdzić jaki jest faktyczny pobór prądu silnika i ztąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie chodziło nawet o cenę, a o czas dostawy.... Niemniej jednak chyba będę się skłaniał ku napędowi bezszczotkowemu - mam jeszcze tylko jedno pytanie czy na 2 pakietach lipol polatam na jakiejś bezszczotce czy muszę zmienić pakiet na 3 cele ??

 

Ewentualne propozycje silnika, regulatora i śmigła najlepiej w wersji ekono mile widziane...

 

Czy taki zestaw by się nadawał:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6097

 

EDIT:

 

Dziś testowałem model na śmigle 8x4 GWS zamontowanym bezpośrednio na wale 400-ki latałem jakieś 3-4 minuty po czym miałem dość twarde lądowanie (z mojej winy) model latał całkiem miło tylko silnik był dość gorący - pożyczyłem miernik i okazało się że na max ciągu pobiera ponad 10A a max tego silnika to 7A. Latanie na 3/4 mocy to właśnie około 7A a model zachpwuje się jeszcze przyzwoicie, jak posklejam nos po dzisiejszym krecie to potestuję dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.