Skocz do zawartości

Aparatury - zestawy czy warto?


Jakub_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Noszę się z zakupem nowej aparatury, dotychczas używałem sześcio i czterokanałowych radyjek bez komputera. Przyszedł więc czas na bardziej zaawansowane radio. Mam trochę "nietypowych" urządzeń w modelach, więc aby działały poprawnie w grę wchodzą tylko radia mogące pracować w PPM (kiedyś każda aparatura była PPM, jak jest teraz nie wiem). Dodatkowym warunkiem jest oczywiście liczba kanałów - 7 starczy, ale jeden proporcjonalny potrzebuję na suwaku lub pokrętle.

 

Mam 3 faworytów po przejrzeniu wątków na forum; Multiplex SX, FUTABA T7CP i Graupner MX16s.

 

Ten ostatni jest dla mnie problematyczny, czy ktoś może wie czym jest ppm-18 u graupnera?

 

Czy odbiorniki, które oferowane są w wersjach "zestaw", mimo pojedyńczej przemiany są warte zakupu w komplecie?

 

W niektórych kompletach są serwa cyfrowe, czy odbiorniki z takich kompletów mogą wtedy pracować tylko z mechanizmami cyfrowymi?

 

Dotychczas byłem strasznym tradycjonalistą jeśli chodzi o elektroniczny RC, więc byłbym wdzięczny za odpowiedzi i wskazówki.

 

Pozdrawiam.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) niezła selekcja

B) odbiorniki są IMO OK

c) serwa cyfrowe mają inną charakterystykę pracy (przebieg momentu, pobór prądu - polecam lekturę na rcskorpion.pl) ale z punktu widzenia podłączania niczym się nie różnią od analogowych

d) Generalnie we współczesnych aparaturach wszystko działa ze wszystkim w ramach danego pasm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką responsę.

 

Poczytałem poleconą literaturę i już widzę różnicę z tymi serwami, jedyne pytanie na jakie tam nie znalazłem odpowiedzi, to czy serwa cyfrowe mogą pracować jednocześnie z analogowymi? Podpięte pod jeden odbiornik? Po prostu do takich funkcji, jak przełączniki mechaniczne nie widzę potrzeby używania droższych/lepszych serw.

 

Fajne te radia JR, trochę się jednak boję serwisu (odpukać) wysyłkowego.

 

Pozdrawiam.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziś miałem w rękach SX i jest jakiś mało "elastyczny", już chyba wolałbym poczekać, dołożyć i kupić Royal 7... W przyszły tygodniu może znajdę czas by obejrzeć MX-a. Skoro mówicie że to zwykły PPM... Tyle że ja widzę, że jest to radio 8, nie 9 kanałowe...

 

No nic.

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.