Skocz do zawartości

Która konkretnie ?


Filonxxxl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

"Nadejszła wiekopomna chwiła" kupna nowej, konkretnej ładowarki. No i tutaj jak zwykle zaczyna się dylemat :devil:

Główne jej zadanie to ładowanie pakietów LiFe (największy 4S2P czyli 13,2V 4600mAh, z możliwością rozdzielenia na 4S1P). Czyli w całości chcąc ładować to 4C (w końcu byłaby jakaś widoczna zaleta tych LiFe) potrzebowałbym 18,4A :shock: :crazy: - no takich mutantów to nie robią...

Ale przy rozdzieleniu na 2 pakiety to już "tylko" 9,2A i dlatego pociągają mnie dwie pierwsze opcje, czyli 2 ładowarki. Potrzebna moc w tym przypadku to trochę ponad 120W, więc nawet opcja 2 chyba mi się bardziej podoba ze względu na koszty...

 

Nie wiem czy dobrze kojarzę ale bodajże Ładziak coś wspominał, że takowe zanabył za coraz tańsze zielone papierki w UH - jak się spisują?

 

Moje typy to (kolejność nieprzypadkowa):

1. Hyperion EOS 0610i NET - tylko już od dłuższego czasu "Out of stock" a polska cena lekko powala... Duża moc, z czasem możnaby dokupić drugą i spiąć je w "sieć"

2. iCharger 1010B - tylko tutaj to może lepiej kupić 2 sztuki iCharger 106B - moc pojedyńczej niewiele mniejsza, cenowo 2 szt. wychodzą tylko ciut więcej niż 1010B a pakietów powyżej 6S raczej nie planuję :roll:

3. Mega Power Infinity-960SR - ma swoje "zady i walety" (jak wszystko), trochę mikra moc przy tej cenie...

4. no i reszta, "zusamen do kupy" czyli:

- e-Station BC-8 - wiele to o niej nie napisali...

- IMAX B8 - tylko kto ją skalibruje, bo na pewno nie ja :?

- G.T.Power A8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filonxxxl, dobrze kojarzysz. Bodajże Ładziak nabył 2 szt. iCharger 106B i jest zadowolony wielce :lol2: .

Przypomnę: rozsądna cena, niezła moc, maaaasa programów, solidne wykonanie, kompaktowe rozmiary, czujnik temperatury i kabelki krokodylowe w cenie. Może w innych ładowarkach jest pełno kabelków połączeniowych, ale są podłej jakości i 4/5 z nich pasuje do... niczego. Tu kabelki, włącznie z zasilającym ładowarki, są silikonowe i zakończone porządnymi goldami 4mm. Dodatkowo dołączone są dwa duże klipsy pozwalające wygodnie podłączyć ładowarkę do akumulatora, np. na lotnisku.

Acha, oczywiście balanser i mierniki w ładowarce działają precyzyjnie! :jupi:

POLECAM! :D

 

Opis sprzętu na stronie producenta + instrukcja do pobrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę, że kiedyś kupiłem Pulsara i to była jedna z moich najlepszych inwestycji modelarskich. Serwis na miejscu, jak pojawiły się ogniwa A123 Sławek zmodernizował oprogramowanie, solidność IMO bezkonkurencyjna. Cena - cóż, ale warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu nabyłem GT Power A8. Po nieciekawych opiniach o Imaxie zaraz wziąłem się za balansowanie mojego li-polka. Po zakończeniu, skoczyłem do warszatu brata gdzie mają porządne mierniki i zacząłem mierzyć każde ogniwo. Okazało się, że napięcia na poszczególnych celach są identyczne z tym, co podała ładowarka. Posiadam pakiety 3S i po skończeniu ładowania każda z cel miała 4.20 V, to samo pokazał miernik. Ładowarka ciekawie wygląda i ma spore wyposażenie z czujnikiem temperatury i kablem USB oraz oprogramowaniem włącznie. Miałem lekkiego stresa po przeczytaniu opini o GT Power A6 bo tam ktoś pisał, że napięcia z ładowarki różniły sie od pomiarów miernikiem o 0,03 V. U mnie jest idealnie może mam szczeście. Ładowarkę kupiłem za 429 zł za te pieniądze super sprzęt. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli myślisz itak o dwóch ładowarkach to może to http://mixmodel.esco.pl/product_info.php?products_id=925 wiem, wiem ta cena ja swoją kupiłem w Niemczech za 200 euro trzebaby poszukać gdzieś w stanach albo hohg kongu pewnie będzie taniej . To co ma Ładziak cenowo bardzo atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.