Jump to content

Se fantastic polatał :/


kreis84

Recommended Posts

92ad770802456434.jpg

2ac7c73f38f2b7be.jpg

 

Ładnie śmigał, chyba aż za dobrze. Chciałem poszaleć, wyciągnąłem go wyysooko, i pikowanie pionowo w dół na pełnym gazie z beczką. jakieś 20m nad ziemią zaciągnąłem SW, wyrównał ale zaczął mi się przechylać na skrzydło. W tym momencie ktoś z drugiej strony lotniska otworzył drzwi od auta, lub coś w ten deseń. Zostałem oślepiony na sekundę i to niestety wystarczyło :x

Efekt widać powyżej, mam nauczkę by nie szaleć, brakło umiejętności :roll:

 

Ze strat tyko to co widać, cała elektronika zdrowa :mrgreen:

Teraz zastanawiam się czy go remontować, czy cosik, świeżego sklecić. Mam teraz motywację, bo nie mam czym latać poza RWD.

Link to comment
Share on other sites

ja proponuje odbudować dziubek :D

zdjąć troche tego zielonego cholerstwa, powzmacniać troche, położyć izofloor od nowa i modelik jak nowy :D nie trzeba wcale dużo naprawiać.

 

PS. chyba jeszcze trzeba odbudować mocowanie skrzydła, ale chyba z tym nie bedzie kłopotu ., nowe szufladki.

Link to comment
Share on other sites

Ua... to go rozdupcyłeś :D Niedługo też taki będę posiadał (w tym stanie pewno też) :D

 

Nic strasznego się nie stało, dziób do odbudowy i trochę mocowanie skrzydeł.. w swoim zefirze dziób 3 razy robiłem (w takim samym stanie jak u Ciebie był) hehe

Link to comment
Share on other sites

Na zdj. tego nie widać, ale do odbudowy jest cały odcinek od początku samolotu aż do końca kabiny. Mocowanie skrzydeł niezłe spustoszenie tam w środku poczyniło w momencie uderzenia. Zresztą w dalszej części kadłuba, trzeba na nowo serwa i bowdeny zamontować. Ale i tak chyba największy problem miałbym ze skrzydłami, w obydwóch zostały wyrwane dźwigary sosnowe z wnętrza. Musiałbym więc całe skrzydła rozbierać by to naprawić:/ No i mocowanie zupełnie od początku zbudować.

No to mam dylemat: odbudować go, albo zbudować drugą wersję fantastica - lżejszą, a może jakiegoś innego akrobacika sobie posklejać?

Link to comment
Share on other sites

Jak dobrze latał - buduj tego samego, wiesz co poprawić, pójdzie dużo szybciej :)

 

A waga nie była zła, na 110cm miałeś ok. 560g jeśli pamiętam dobrze? Ja mam 125cm i celuję w 650-700g, i uważam, że nie będzie leciutki, ale cegłą też nie będzie...

Link to comment
Share on other sites

A tak ciągnąc off-topa to fantastic miał dokładnie 106cm rozpiętości. Ale już się prawie zdecydowałem że nie będę go remontował. Chyba zbuduję sobie coś ala edge 540 - podoba mi się bardzo ta prosta krawędź natarcia :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.