Jump to content

PC FOCUS z RC-PELIKAN dobry jak poczciwy EasyStar


SCRUBBY

Recommended Posts

Witam,

Dziś odbyłem dziewiczy lot nowym samolotem kolegi. Model ten to PC FOCUS z RC-PELIKAN. Jest to nowy model, prawie dokładna kopia EASYSTARa. Różnicą jest węższy kadłub, twardsza pianka EPP i duuuużo mniej miejsca w kabinie w porównaniu do ES'a na ... FPV/ACCU.

 

ModelPierwsze macanko przed lotem: twardsza niż w ES pianka na skrzydła, bardziej twardy niż w ES kadłub. Słabe klejenie modelu - należy poprawić i od razu "laminować" taśmą samoprzylepną z przymocowanymi węglowymi płaskownikami. Dlaczego? Otóż każde puknięcie kreta w łebek kończy się szybkim i mocnym sprasowaniem nosa modelu! Silnik w modelu to jakaś szczotka 400. Model posiada osłonki na serwa z tworzywa, osłonki na silnik (mocowanie silnika) z tworzywa. Stery kierunku i wysokości na zawiasach! Model w pełnej wersji RTF. Wystarczy założyć śmigło (w komplecie dwie sztuki z dwoma kołpakami) i naładować ACCU.

 

Aparatura tani produkt 35MHz z kwarcami (kolega dostał/zakupił/wylosował) CH:62. Wygląda trochę na E-Sky. Trymowanie na potencjometrach/suwakach działa standardowo jak na tę klasę.

 

Lot był krótki i niezbyt udany. Model strasznie znosiło (pomimo braku wiatru) w prawo i trzeba było lecieć cały czas na kontrze. Nie było czasu na trym w locie. Udało mi się nie spotkać z kretem, kolega spotkanie takie wykonał 3 razy.

 

Wrażenia identyczna zabawa i frajda, co z ES'em.Problemy też te same. Trymming w lataniu niezbędne. Doświadczenie - NIE!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.