Jump to content

optic 6 sport aku.


kociak120

Recommended Posts

witam mam takie pytanie kupiłem właśnie optic 6 sport :lol: i mam problem z oryginalnym akumulatorem nie mogę go naładować powyżej 8.3V :(

mimo że powinien mieć max 8.7V i trzyma mi jakąś godzinę :(

i czy w oryginalnym odbiorniku jest 5 kanałów HFS-05MS

czy nie lepiej zmienić go na jakiś lepszy 6 kanałowy bo po jakiś 200m traci zasięg :( może to wina tego że blisko są tory kolejowe czynne !! :twisted:

proszę o pomoc pozdro wszystkim

Link to comment
Share on other sites

Guest slawekmod

Wygląda na to że w pakiecie zasilającym masz uszkodzoną(zwartą) jedną lub dwie cele.Mam to samo w innym sprzęcie ( radio Icom W32E).Wymień pakiet na inny i będzie ok.W przypadku pakietów 8x ni-xx napięcie po naładowaniu pakietu będzie w granicach 11,3-12,5V.Po godzinie, dwóch napięcie spadnie do około 10,4 V i ta wartość jest prawidłowa.Można przyjąć że pojedyncza cela ni-xx po naładowaniu osiąga 1.5-1,6V więc łatwo obliczyć napięcie pakietu tuż po naładowaniu.Maksymalna wartość napięcia pakietu po naładowaniu zależy też od prądu ładowania.Dla dużych prądów ładowania napięcie pakietu po naładowaniu będzie wyższe niż przy ładowaniu małym prądem.Należy pamiętać że nie wszystkie pakiety można ładować dużymi prądami.

 

Edit:może być też tak że będzie trzeba zrobić formowanie pakietu.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Mam taki sam zestaw i dokładnie taki sam objaw - w pełni naładowany pakiet NiMh 7,2 V, 1300 mAh pokazuje max 8,2 V, ale trzyma dosyć długo, tzn pozwala na kilkanaście lotów po kilka minut. Nie sprawdzałem czasu rozładowania, bo sądziłem, że "ten typ tak ma"- to jest moja pierwsza aparatura. Stąd pytanie - ile czasu powinna pracować aparatura pomiędzy ładowaniami?

 

Oryginalny odbiornik z zestawu nie ma kanału 5. służącego głównie do sterowania podwoziem. Ale, przynajmniej na początku nie jest to duże ograniczenie.

 

Miałem też podobny problem z odbiornikiem - robiło wrażenie, że traci zasięg, a przy ziemi, jak sprawdziłem miał ok. 180 m.(może też tak powinno być, być moze problem leżał gdzie indziej - jest do tego inny wątek)

Problem rozwiązałem przez zakup większego, 6-kanałowego odbiornika, teraz chyba jest w porządku.

Ciekawe, jakie doświadczenia mają inni posiadacze Optic 6 Sport?

 

Pozdrawiam

 

Darek

Link to comment
Share on other sites

baterie formatowałem i probowałem go naładować przez zasilacz regulowany i nic więcej się nie wydusi sprobuje skontaktować się ze sklepem a odbiornik ponoć ma 1km zasięgu a i jeszcze coś jak włączyć szósty kanał bo piąty poprzez sw 1???

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

6. kanał można wykorzystać do sterowania lewą lotką (prawa jest sterowana kanałem 1). Musisz uaktywnić FLPN (Flaperon) w menu, wtedy kanał 6 włącza się i napędza lewą lotkę. Sprawdź jeszcze prawidłowy kierunek wychylenia (drążek w prawo -> prawa lotka do góry, lewa do dołu, patrząc zgodnie z kierunkiem lotu). Możesz też ustawić mniejsze wychylenie do dołu niż do góry - to już według uznania i testów.

 

Pozdrawiam

 

Darek

Link to comment
Share on other sites

Guest slawekmod

A jeszcze zapytam: jakim prądem ładowałeś pakiet?.Ni-xx ładuje się stałym prądem , nie napięciem.Tu jest potrzebny stabilizator prądu o prądzie 1/10C pakietu.Prąd ładowania ma być taki sam przez cały czas ładowania .W zasilaczu o regulowanym napięciu prąd ładowania będzie malał wraz ze wzrostem napięcia na pakiecie.

Link to comment
Share on other sites

posiadam stabilizowany regulator z możliwością regulowania poboru prądu więc nie było takiej możliwości a i inni posiadacze optic sport też tak mają zadzwonię w poniedziałek do sklepu ciekawe co powiedzą :wink:

Link to comment
Share on other sites

:mrgreen: Piszę w sprawie odbiornika HFS-05MS

Odbiornik ten ma bardzo krótką antenkę więc nie jest to niczyji błąd, tylko po prostu tak ma być. Zasięg tego odbiornika waha się u mnie do 250-300m jak na małe modeliki to wystarcza i tak modelem dalej nie latam. ;D

 

Zasięg kilometra osiągniesz na odbiorniku standardowym :ble:

Link to comment
Share on other sites

to że odbiornik ma pojedynczą przemianę i krótką antenę, nie znaczy ze nie odlecisz na taką odległość. kolega dwumetrówką lata na tym odbiorniku, wielokrotnie odlatywał dalej niż 300 m i ani razu nie stracił zasięgu.

filip, Tobie prawdopodobnie przydało by sie zgrać odbiornik.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.