Skocz do zawartości

Motolotnia


Marcinmb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Poniewaz sa wakacje a w zwiazku z tym mam nadmiar wolnego czasu postanowilem cos zbudowac..Siedzac sobie an ogrodize zobaczylem przelatujaca motolotnie..Leciala powoli i majestatycznie..I cos mnie wtedy tknelo...Pomylsalm czemu by nie??A wiec tak:

-Mam silnik 2.5ccm MVVS

Czy ten silnik sie nada??

-czy ten lataiwec jako skrzydlo do tej motolotni bedzie ok??

http://www.allegro.pl/item391612363_latawiec_komorowy_akrobacyjny_2_5m2_300_85_ogromny.html

Z czego zrobic wozek(metal drewno prety weglowe)

I ostatnie:

Czy ktos zbudowla takie cacko juz i czy ma ktos plany takiego wozka??

 

Mysle ze moze to byc calkiem ciekwy model np jaki Platforma gdyz ma duzo nosnoasc i mozna kamerowac z niego nasz glob ;)

 

Bardzo prosze o pomoc nie spuieszy mi sie narazie taksobie powoli mysle nad tym...Za pomoc dam punk Pomocy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tu masz plany wózka na silnik elektryczny ale zawsze możesz go powiększyć.

Ja też kiedyś myślałem nad budową takiej motolotni ale niestety z powodu braku czasu zarzuciłem ten projekt (może kiedyś)

 

http://www.wrzuta.pl/pliki/alj80t61Zx/paramoteur

 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Będąc na wspólnych lotach z kolegami jeden z nich przywiózł taki oto sprzęt:

 

motolotniake9.jpg

 

Wózek polutowany był z cienkich rurek stalowych (chyba z rurek), do napędu użyty był silnik spalinowy.Akurat z tym kolegą widzę się bardzo rzadko więc nieprędko się czegoś dowiem o tej motolotni.W każdym razie mnie zapewniał to ta motolotnia latała.Stwierdził również że serwa muszą być z metalową przekładnią i dość mocne.Serwa z plastikowymi trybami padały jak muchy.

Tu akurat była bez silnika, przywiózł na łąkę tylko po to żeby pokazać dzieciakom.W głębi moja Katanka PL, już nie wygląda tak ładnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuduj paralotnię z PPG (czyli z silnikiem, który już masz).

 

Zajrzyj TUTAJ a potem poczytaj na międzynarodowym forum co i jak z motolotnią a co i jak z paraglidem. To kopalnia wiedzy, przykładów i sprawdzisz sobie, czy ten latawiec z A... ma szansę (ja uważam, że nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Właściciel tej motolotni to starszy człowiek i chyba nawet nie korzysta z internetu.Jak będę coś wiedział to dam znać ale raczej nie prędko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam plany na skrzydło masz tu http://members.shaw.ca/kiteman/Downloads.htm

co prawda jest to latawiec ale ma 4 linki do sterowania , myśle że sie nada skoro NASA Chciała tym wylądować na marsie. kalkulatorem wyliczysz wymiar jaki ci potrzeba, a materiał na takie małe skrzydła to zwykły ortalion gramatura ok. 75. NA skrzydła większe 5m2 koniecznie NYLON SPINAKER ORTALION TEGO NIE WYTRZYMUJE. Polecam model NPW 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.