Skocz do zawartości

Dziurawy LiPol


mazb

Rekomendowane odpowiedzi

Przedziurawiłem nowego LiPo 1300 ;( ;( ;(

Przymusowe twarde lądowanie (myślałem że zdążę jeszcze polatać przed burzą).

Pakiet uderzył w wystającą trochę śrubę mocowania silnika.

 

Funkiel nówka, nie śmigany ;( ;(

 

lipo.jpg

 

Co się może dziać ??

Używać czy do utylizacji ??

Może zalać to żywicą .... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli z pakietu wydobywa sie taki dziwny zapach (nie wiem do czego porównać) to znaczy ze jest przebity. Ja jak miałem przebity pakiet li-pol 2200mah to dziurę zalałem klejem poliuretanowym i okleiłem taśmą i później miał trochę mniej pojemności ale działał. Spróbuj zalać żywicą i powinno być OK.

P.S.

Niezłą była tam u was burza bo akurat widziałem jak jechałem z łodzi. Wcale nie dziwie sie szybkiego przymusowego lądowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie środkowa cela do wyrzucenia dalsze używanie tak uszkodzonej celi jest zbyt niebezpieczne ostatnia cela chyba nie jest przebita trzeba by się jej przyjrzeć .Jaki to pakiet być może da się dokupić jedną celę i wymienić .Ale jeśli się zdecydujesz zalewać tę dziurę jakimś klejem czego nie polecam (uszkodzenie jest zbyt duże)to przy ładowaniu zachowaj szczególna ostrożność. Przyjżałem się jeszcze raz ostatniej celi wydajemi sie że też jest do wyrzucenia. Czasem trzeba się pogodzić ze stratą niż doprowadzić do nieszczęścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez gasnice z samochodu (jesli posiadasz) albo po prostu kup specjalna torbe do li-poli. :ble:

 

jak się zaczną palić to nie ma co gaśić , lepiej popatrzeć jak się fajne pali !!!!

 

Zbyszku to masz pakiet do przeznaczenia aby przetestować torebki na pakiety :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku to masz pakiet do przeznaczenia aby przetestować torebki na pakiety :rotfl:

 

Się śmiej :)

Chciałbym choć raz ten pakiecik do końca wylatać (a dopiero późnij przetestować w torbie na lipole które notabene ..... niebawem na revoc.eu ;)

 

Zalałem żywicą - chyba to był błąd - pakiety lekko spuchły. Na razie chłodzą się 100m od domu przykryte wiadrem :)

Zobaczymy co będzie jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis zniszczylem sobie pakiet w motoszybowcu,...Musilem ladowac bo juz pioeuny walily i buza byla i ze okolo 60metrow w dol a ja klap nie mam ;/szybkie ladowanie i zatrzymal sie lakkim krwetem :roll: Pakiet nabil sie na silnik i mam wgniecenie....Ale naladowlaem go w garnku :mrgreen: i wladowlaem 987(1000mAh pojemnosci) wiec chyba jest ok..Nic nie spuchlo ale jest dziorka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet nabil sie na silnik i mam wgniecenie

 

A wystarczy przecież zabezpieczyć się robiąc coś takiego:

DSC_2559.jpg

 

lub prościej - wkładając kawałek twardego styropianu czy gąbki między pakiet a silnik czy śruby.

Nic nie kosztuje, a zwiększa szanse przeżycia pakietu na wypadek kraksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlansie mielm wlozony styropian ale sila przyiemienia byla tak duza ze urwala sie guma mocujaca skrzydlo pakiet wywalil kawalek styropianu"za burte" i nadzial sie an oske..Gdyby nie bylo styroipainy pakiet bylby przedziurawiony duzo mocniej...Ale po dzisejszym zdazeniu przykleje styropian do modelu i juz nie wyleci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.