Skocz do zawartości

Dlaczego tak sie dzieje ??


Rekrut:)

Rekomendowane odpowiedzi

przy locie prosto liniowym i mocnym zaciągnięciu modelu model robi coś w stylu " beczki autorotacyjnej". jest to moje pierwsze spotkanie z takim zachowaniem modelu. Sytuacja powtarza sie dla dużych prędkości jak i małych w locie plecowym i normalnym modelem wręcz trudno jest zrobić pętle.Jak temu zaradzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Normalne zrywanie strug przy gwałtownym zaciągnięciu SW. Po prostu kiepski model, strzelam, że z dużym obciążeniem powierzchni, może cm-pro? Można przesunąć SC do tyłu ale to tylko odrobinę zmniejszy problem. Najlepszym rozwiązaniem jest niestety zmiana modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz dobrze prawi :D

To samo miałem w capie 232, tylko w stopniu ograniczonym. Ustaw mniejsze wychylenia SW, lataj pętle z większym promieniem, jeśli chcesz podeprzeć się mocno wysokością w korku to ustaw sobie na D/R i przestawiaj na czas korka, wtedy można będzie coś polatać. Co to za model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mi powiedział dlaczego tak sie dzieje i powiedział jak można temu zaradzić.Przez zastosowanie na natarciu skrzydła turbulatorów.Turbulator zaburza powietrze na natarciu i tak jakby przysysa bardziej powietrze.Jednym słowem daje przyklejenie strug do profilu,i zmniejsza cień aerodynamiczny-oto rozwiązanie problemu a nie wymiana na nowy :P przesuniecie wyważenia na pewno trochę pomoże ale niedużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto rozwiązanie problemu a nie wymiana na nowy

 

Coś mi się wydaje że owszem, trochę pomoże w końcu turbulatory się stosuje, jednak nie na tyle aby uniknąć w najbliższym czasie wymiany na nowy. Napisz też co to za model bo może być tak jak Sławek pisze.

 

W każdym razie czekam na relację z ponownego oblotu z turbulatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model był kolegi i latałem nim kilka razy.....Model to giles 202 cm-pro.Kąty były dobrze ustawione wyważanie też.Obciążenie wynosi około 90 g/dm2.No i mam takie pytanie,a mianowicie czy duże znaczenie ma "magiczna" liczba RE?A jeśli tak to co odgrywa w profilu? Chciał bym poznać trochę wiedzy od szanownych kolegów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę teorii znajdziesz tutaj: http://www.piotrp.de/MIX/profile.htm jednak w odniesieniu do szybowców (co wcale nie przeszkadza w zrozumieniu co to Re) Osobiście nie przejmował bym się w tym konkretnym przypadku liczbą Re, ponieważ niewiele możesz tutaj zrobić aby cokolwiek poprawić, cięciwy wpłata nie zmienisz a model i tak już pewnie nieźle pędzi.

 

Z praktycznego punktu widzenia to zajmowałem się tym jedynie w lekkich modelach, kiedy to przy małej liczbie Re, stosowało się szorstkie poszycia.

 

Gwoździem do trumny jest tutaj obciążenie powierzchni nośnej, 90g/dm2 to naprawdę sporo a jeśli do tego dojdzie małe ramie statecznika poziomego to jest już całkiem źle, pomimo wszystko pierwszy raz się spotykam z aż tak ostrym przypadkiem aby nie dało się polecieć pętli :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rabbitlkr napisał/a:

może cm-pro?

 

 

HA w samą dyche:D

 

Tu i turbulatory nie pomogą.

 

Było trzeba tak odrazu, zamknąłbym wątek po pierwszym poście :P Mam nadzieję Szymon, że wiesz co mamy na myśli ;) temat modeli akrobacyjnych cm-pro był poruszany nie jeden raz nie tylko w tym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja mam podobny problem ale w Edge 540 Graupnera. Przy ciasnej petli na sporej predkosci robi dziwna figure(przewala sie na skrzydlo i robi cos ala beczke/polbeczke) i zawsze tylko na jedną stronę. Przy mniejszej predkosci jest prawie ok. Jakas rada ??
Mam ten sam model, jeszcze nieoblatany. Moim zdaniem jedna z przyczyn to jakieś takie miękkie połączenie połówek steru wysokości - zwalanie zawsze w jedną stronę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli model zwala sie zawsze na tą samą połowke skrzydła obwiniałbym tutaj źle wyregulowany model lub wady konstrukcyjne (lekkie zwichrowanie itd)

Najpierw przeprowadz testy sprawdzajace po ustawieniu sterów w neutrum, opadanie idealnie pionowe, petla na szczycie itd itd jeżeli masz "wagę" do katów użyj jej !

 

Wiele modeli po gwałtownym zaciagnieciu zawinie sie na którąs ze stron ale nie zawsze w ta sama strone. Uwzględnij przy tym aby wiatr nie wiał z boku tylko idealnie na wprost a najlepiej przy bezwietrznej pogodzie.

Tak jak pisalismy wczesniej, podatnosc na tą niepożądaną reakcje ma wiele czynników, profil, obciązenie, predkosć...

 

Wyregulowanie modelu akrobacyjnego to nie tylko ustawienie wychyleń, rewersów i exponentów. To minimum kilkanaście lotów w których wprowadza sie liczne zmiany np w wyważeniu, sprawdzeniu symetrycznosci wychylen sterów przy systemach z niezaleznym sterowaniem kazdej strony, symetrycznosci itp..

 

Moim zdaniem jedna z przyczyn to jakieś takie miękkie połączenie połówek steru wysokości

Wyjąłes mi to z ust! z tym to już nałogowo się spotkałem w małych modelach. Przykład moja mała extra 300 EF w dziale "prezentacje..." mozna zobaczyc jak rozwiazałem ten problem. Oryginalnie dwie połowki steru wysokosci łaczone sa cienka listewka balsowa, aż prosi się o rozbicie modelu. Moża na jednym serwie ale przy porzadnym scaleniu połówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, że na skłonność przepadania na jedną stronę wywołuje napęd śmigłem. Wszak i w dorosłym lotnictwie to występuje, a nie da się skorygować tego skłonem i wykłonem, bo te ustawy są dla przeciętnych warunków lotu regulowane i niezmienne. W sytuacjach wartości krytycznych lotu zawsze będzie miało to znaczenie na zachowanie samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyregulowaniu modelu, przy ustawieniu silnika przynajmniej moja extra lubi sobie sama wybierac strone, ale bywa i tak ze i 3x pod rzad pójdzie na jedna ze stron. Nie wdajac sie w teorie a praktykę to dobre ustawienie modelu napewno ma wpływ na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i wtrącę też coś a mianowicie mam w swojej kolekcji EXTRA 300 S 3D (avatar} rozp. 192 dł. 183 cm. waga do lotu 5800 gr. z silnikiem benzynowym SPE 40 wersja druga bez paliwa (zbiornik 750ml.) i muszę powiedzieć że lata mi się tym modelem wspaniale. W locie poziomym przy zaciągnięciu drąga na max nie zwala się na żadne skrzydło a efekt jest jakby w ścianę walnął potem można np. chwilkę powisieć natomiast przy locie odwróconym przy max oddaniu zwala się na prawo lub lewo przy oddaniu do połowy może nawet troszkę więcej wszystko O.K. lot na nożu też świetnie , winda także , jednym słowem modelik w sam raz dla mnie. Wykonany jest przez RCS (chińczyk) kolorystyka identyczna jak CM-Pro lecz ciut większy i co ważne lżejszy a części ruchome jak to przy 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.