Skocz do zawartości

Motoszybowiec 2m Diamant


Kuba_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś rano stałem się szczęśliwym (oby) posiadaczem modelu motoszybowca o rozp. około 2m . Maszyna ta będzie napędzana szczotkowym silnikiem 600 ponieważ pod ten silnik jest już przygotowane mocowanie i na takim już latała, regulator będzie na pewno e-sky ,serwa zastosuję raczej jakieś mikro czyli hs-55 lub Hextronik 90. Stateczniki w tym modelu są w układzie V, nie ma tylko sterów, które dorobię z balsy 6mm. Skrzydła są... właściwie to nie wiem jak są skonstruowane ale domyślam się, że to styro pokryte balsą lub fornirem i polakierowane. Całe skrzydła mocuje się do modelu za pomocą dwóch srub i kołeczka centrującego. Pakiet będzie chyba li-po 1600 mAh 3s. I mam pytanko co do silnika, jaki wybrać http://modele.sklep.pl/index.php?cPath=27_54 biorąc pod uwagę tylko 600, jakie napięcie nominalne, jeśli chcę użyć pakietu 3s i regulatora 40 A ? Czy może użyć pakietu Ni-MH ? A i jeszcze nie wiem nic co do odbiornika, ale oblot nie jest planowany na jutro więc spokojnie.

A teraz garść danych:

Rozp. : 193 cm

Dług. : 83 cm

Cięciwa płata : 21,5 cm

Waga pustego modelu : 150 g

Waga skrzydła : 500 g :shock:

To by było tyle a teraz kilka fotek :

Widok ogólny

obraz001ii2.th.jpg

Mocowanie serw i skrzydła

obraz003ck4.th.jpg

Usterzenie V

obraz006ad2.th.jpg

Mocowanie silnika

obraz005xr7.th.jpg

Skrzydło

obraz007wh0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe myślał nad czymś mocniejszym, zasugerowałem te serwa ponieważ tak mi doradzono w sklepie. Nie będą to raczej hs-81 ale coś w tym typie np. http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6608&Product_Name=D-MG16_Metal_Gear_2.9kg/.08sec/18.8g bo mają prawie identyczne parametry i wymiary.

Ale nadal nie wiem jak to jest z tym napięciem silnika, jeśli będe chciał użyć pakiet li-po 3s to jaki wziąć silnik? Np. 600 6v, 600 8v, itd. Proszę o pomoc. Wkrótce wrzucę zdjęcia sterów bo mam wątpliwości co do zamocowania dźwigni sterowych.

 

Edit:

Zamocowałem już stery, które dorobiłem z balsy 6mm. I zamontowałem dźwignie sterowe, kto miał już do czynienia z usterzeniem V wie, że nie jest to taka prosta sprawa. Ja rozwiązałem to tak, że długą dźwignie po prostu uformowałem na ciepło, ale wstawię zdjęcia, bo nie mam jeszcze pewności co do tego i może ktoś mi jeszcze coś podpowie. Serwa zamówię te co podałem wyżej, ale nadal nie wiem co z silnikiem, a dokładniej z napięciem nominalnym, nie wiem jakie wybrać. Dodam, że do zasilania modelu chciałbym użyć pakiet li-po 11,1v. I śmigło, doradzono mi, że do 600 brać 8x6, możecie mi doradzić jeszcze jakieś, które ewentualnie sprawdzić gdyby to nie było dobre? A i czy do tego silnika musi być regulator 40A czy mogę użyć 30A?

Fotki:

Stery

obraz010fv7.th.jpg

Dźwignie sterowe

dsc00435ri4.th.jpg

dsc00437dn3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.