Skocz do zawartości

Problem z silnikiem Turnigy 28-30-azj 14A 1100Kv


kreis84

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż silnik jak najbardziej działa, i nie sprawia mi żadnych kłopotów. Problemem natomiast są osiągi.

Jest to dokładnie ten silnik. Według opisu efektywny pobór dla tego silnika wynosi 12A, a maksymalny 14A. Według komentarzy, użytkownicy wyciskali z niego nawet więcej.

Np. na śmigle 8x4 powinien brać 10A, a na śmigle 9x4.5 - 13A.

A o to moje dzisiejsze pomiary:

GWS 9x5 - 7,8A,

APC-E 10x5 - 8A,

APC-E 11x5,5 - 7,9A,

GWS 12x6 - 8A,

 

Moje pytanie: czy tamte opisy są ponaciągane, czy to u mnie jest coś nie tak??

Regulator to Sunip BLE-30, a pakiet to Kokam 1500mAh 20C 3s.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to właśnie podejrzewam regulator, niestety nie mam innego by sprawdzić :?

 

Właśnie sprawdziłem na tych śmigłach silnik TURNIGY Bell 2409-18T 1200kv, no i wyniki są bardzo podobne. W każdym razie na żadnym śmigle nie pobór nie przekracza 8A, więc jednak regulator??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, slawko_k mnie uprzedził i jednocześnie podał przyczynę.

Pomiaru należy dokonywać za pomocą bocznika, miernika cęgowego lub gotowych wynalazków do pomiarów modelarskich, np.:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6380&Product_Name=Watt_Meter_&_Power_Analyzer_(Watts_up)

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6553&Product_Name=TURNIGY_Multi-F_DC_Watt_Meter_75A

 

Pomiar za pomocą bocznika jest tu gdzieś na forum wyjaśniony, bo sam o to pytałem :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bocznik jest jedynym sposobem, na sprawdzenie poboru przy pomocy zwykłego miernika? Znalazłem ten opis o którym wspominasz Ładziak - nie jestem zbyt dobry z elektroniki, więc zrobienie tego bocznika deczko przerasta moje umiejętności :|

No cóż, pozostaje mi wiara w opisy silnika.

A Wy, macie wszyscy punkcika za szybkie wyprowadzenie mnie z błędu.

 

Edit:

Sprawdziłem silniczek na imadle, ale bez miernika - faktycznie mocniej dmucha. A więc sprzęt jest prawny, tylko ja źle mierzyłem. Dzięki panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy amperomierz ma w sobie bocznik. problem w tym że na tym boczniku tworzy się spadek napięcia tym większy im większy płynie przez niego prąd.

 

jeśli to amperomierz cyfrowy to one mają z reguły 0,1ohma. Jeśli silnik bierze 8A to masz 0,8V spadku na samym boczku amperomierza + jeszcze spadki na przewodach miernika co da razem grubo ponad 1V.

 

kiepskie amperomierze analogowe mają jeszcze większą rezystancję bocznika więc już w ogóle się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze{czyli wymień na nową}baterię w mierniku te najprostsze z zakresem pomiaru prądu do 20A potrafią pokazywać totalne głupoty w miarę jak słabnie im bateria.Pisze bo sam akurat dziś to zrobiłem gdy miernik na pakiecie Ni-Cd pokazał prawie 10 V, podejrzewam ze gdybym mierzył nim prąd to wyniki też były błędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miernik mam właśnie taki standardowy cyfrowy - a pomiar ma nawet nie do 20A tylko do 10A. Bateria dość świeża jest.

slawko_k Jeśli 1V tzn. że przy silniku 1000kV mam stratę 1000obr/min.? Zaobserwowałem inne zjawisko: z miernikiem silnik ma ma max. pobór przy 80% wychylenia drążka, dalsze wychylanie nie wpływa na jego pracę. Bez miernika rozkręca się do końca skali, więc miernik do :ass:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może do takich pomiarów dorobić sobie przewody do miernika o większym przekroju. Te fabrycznie dodawane do mierników to rzeczywiście taka cienizna, że nawet przy mierzeniu niskiej rezystancji wprowadzają spore przekłamania, a co dopiero przy mierzeniu prądów o wielkościach sięgających górnej granicy zakresu pomiarowego miernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.