Skocz do zawartości

Oprogramowanie Eachine Racer 250 - kontroler CC3D


RcKrakow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem drona  Eachine Racer 250 z kontrolerem CC3D. Chciałbym zainstalować aparaturę Devo 7 i potrzebuję zciągnąć oprogramowanie openpilot. Strona domowa już nie istnieje. Może ktoś mi podeśle jakiś link do bezpiecznej wersji pod windows 7 i wspierającej mojego drona (bo z tego co zauważyłem nie wszystkie obsługują CC3D). Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są różnice między openpilot/librepilot/CleanFlight?

 

openpilot vs librepilot

No różnica jest taka jak między openoffice a libreoffice, coś się ludzie nie zgadali i się z pomysłami rozeszli. Ostatecznie wersja z przedrostkiem "open" padła a osobna gałąź z przedrostkiem "libre" idzie do przodu. Więc librepilot jest nowszy, ale na ile, tego nie mogę powiedzieć. Z drugiej strony skoro nie ma strony do openpilota, to nie ma skąd pobrać oficjalnego softu.

 

cleanflight

Ma sporo ciekawych opcji, i jest tworzony (raczej) przez większe grono ludzi.

Źródła dostępne tutaj: https://github.com/cleanflight

I można zauważyć że dużo się dzieje.

 

Natomiast z tego co zauważyłem osobiście do CC3D lepiej librepilot, po prostu bo działa. Można cleanflight, ale wiąże się to ze zmianą firmware'u i można sobie płytkę uwalić. Tzn można to naprawić, ale trzeba znać magiczne sztuczki (wiedzieć jak wgrać firmware inaczej, jaki soft użyć, etc).

 

Czy któryś ma np. RTH dla CC3D  po dodaniu do niego GPS?

RTH, szczerze nie wiem co to, jeszcze nie jestem tak oblatany (brzmi  jak Return To Home).

 

Coś znalazłem tutaj na szybko (a film troszku stary, więc powinno być, ale ja nie wiem):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki.

A jeszcze pytanie przesiadka z openpilot na librepilot czy to też nie zmiana firmware'u?

 

Mam też inny problem mam kamerkę ilook walkery i zastanawiam się jak ją podpiąć do Eachine Racer 250.  Na początek jest kwestia podpięcia zasiania kamerki do płyty głównej drona (ewentualnie kontrolera CC3D). Nie za bardzo wiem gdzie by ją podpiąć - może w miejsce na płycie głównej, gdzie jest podpięty oryginalny nadajnik 5,8Ghz (a potem do tego nadajnika - z tego co zauważyłem - jest podpięta oryginalna kamerka drona)? Nie wiem czy ten nadajnik jest podpięty do gniazda zasilania i na ile jest ono volt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie przesiadka z openpilot na librepilot czy to też nie zmiana firmware'u?

Tak, ale wszystko w zakresie oprogramowania librepilot, czyli działa tak samo jak openpilot (w sumie prościej: librepilot to nowszy openpilot)

 

Żeby korzystać z librepilot i mieć wszystko wporządku firmware musi być zaktualizowany, ale nie ma z tym bolączek żadnych. Robiłem to wiele razy i działa.

Wersja librepilot na której ja działam to: 15.09.

 

Mam też inny problem mam kamerkę ilook walkery i zastanawiam się jak ją podpiąć do Eachine Racer 250.  Na początek jest kwestia podpięcia zasiania kamerki do płyty głównej drona (ewentualnie kontrolera CC3D). 

Szczerze nie znam ani trochę tego sprzętu, ale na logikę to zależy jakie napięcie potrzebuje (i czy ma wbudowany BEC, UBEC, ale w to wątpię).

 

Nie wiem czy ten nadajnik jest podpięty do gniazda zasilania i na ile jest ono volt. 

A no właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.