Skocz do zawartości

Budowanie modeli - kupowanie modeli


Baki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja chciałbym również dodać coś od siebie.

 

1. Motylasty - piękny model, dobra robota :)

 

2. Jak dobrze pójdzie to idę w poniedziałek na 2 tygodnie urlopu - wykorzystam go na zabawę z depronem i stworzeniem czegoś. Wkręciłem sie w modelarstwo i nawet nie myśle o wyjeździe. Przykro sie niestety robi gdy ktoś probuje rozdzielić "hobbystow". Z mojego dzisiejszego punktu widzenia jest to również podział na tych którzy maja wolny czas i na tych którzy go nie mają.

 

3. Sądzę ze Baki zakładający ten wątek miał niemiłe spotkanie z ludzmi mającymi problem z własnym ego, którzy próbowali się przy nim dowartościować swoim modelem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku nie zgodzę się z Tobą. Ta dyskusja nie ma na celu zmuszanie nikogo do zakupienia piły i papieru ściernego i dłubania na siłę modeli a jedynie luźną dyskusją nad upadkiem jednej ze stron pięknego hobby jakim jest modelarstwo. Niestety wywołało to burzę. Ale bardzo dobrze - to świadczy że problem istnieje naprawdę. I chwała za to Bakie-emu że to poruszył.

 

Jeśli mówią o jakimś samolocie, że jest konstrukcji Sołtyka, to nikogo nie obchodzi jaki wąsaty majster budował prototyp, ale kto był głównym konstruktorem, bo to on decyduje o kształcie i właściwościach.
Ale to wszystko możesz (przy odrobinie wnikliwości i inteligencji) zaobserwować , latając modelami. Nie budując je, ale właśnie latając, robiąc ekstremalne figury i twarde przyziemienia, to da prawdziwe modelarskie doświadczenie.

Sławku_9000 myślisz że Sołtyk rozbijał samoloty żeby sprawdzić czy prawidłowo je zaprojektował ?Chyba zagalopowałeś się troszkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku nie zgodzę się z Tobą. Ta dyskusja nie ma na celu zmuszanie nikogo do zakupienia piły i papieru ściernego i dłubania na siłę modeli a jedynie luźną dyskusją nad upadkiem jednej ze stron pięknego hobby jakim jest modelarstwo

 

Jedyny człowiek który załapał temat i wie o czym chciałem tu rozmawiać.

 

Motylasty gratuluje pieknego modelu. Mój model :D ujzy światło dzienne w połowie października :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku_9000 myślisz że Sołtyk rozbijał samoloty żeby sprawdzić czy prawidłowo je zaprojektował ?Chyba zagalopowałeś się troszkę :)

 

oj kolego, tzw. próba statyczna do dziś jest podstawowym sprawdzianem prawidłowości zaprojektowania i wykonania prototypu samolotu.

W ogóle polecam dwie ciekawe książki "Błędy i doświadczenia w konstrukcji samolotów" oraz "Dwa żywioły, dwie pasje" , obie autorstwa ś.p. Sołtyka, a ta druga to wg mnie powinna być obowiązkową lekturą dla każdego początkującego inzyniera, niekoniecznie lotniczego.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.