Skocz do zawartości

Kamdax, Norvel, (Cox?) .061 przeróbka świecy


hubert_tata

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie maleństwo Kamdax kupione kiedyś razem z tunelikiem fi 75.

kamdax2.JPG

Najprawdopodobniej jest to rosyjsko amerykański Norvel 0,061.

Leżał z dwa lata, bo w łopatki wirnika wpadło przednie podwozie :) i nie miałem możliwości dokupienia wentylatorka.

Teraz dokombinowałem wentylator, przy pierwszych próbach ładnie zapalił, ale podczas regulacji spaliła mi się świeca.

Świeca jest z tych nietypowych ala Cox.

Mam zamiar po prostu uciąć i nagwintować spaloną świecę (gwint podobno 1/4-32).

Czy ktoś kto to już przerabiał może mi podpowiedzieć jak dostosować go do zwykłych świec?

Spora fotka

 

PS

To coś obok świec na dużej fotce to samodzielnie zrobiony tłumik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja jak spaliłem świece w cox przerobiłem głowice na normalną świece. rozwierciłem otwór, nagwintowałem gwintem calowym i już, silnik odpalił bez problemu.Zamiast gwintownika mozna nagwintowac spalona świecą

 

pozdro

krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto to już przerabiał może mi podpowiedzieć jak dostosować go do zwykłych świec?
Dodam swoje grosze... przy tak małej pojemności Hubercie nawet niewielkie różnice w budowie mogą zakłócić i/lub pogorszyć jego osiągi (zmiana kompresji w komorze spalania). Zrobiłem jeden egzemplarz gwintując głowicę "normalną" świecą. Silnik zrobił się problemowy i wylądował w koszu bo nie chciało mi się bawić z podkładkami do świec, ale może Tobie się to uda ? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.