Skocz do zawartości

Regulator analogowy


tomgart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedstawiam prosty regulator analogowy zbudowany wczoraj w czasie pomiędzy pisaniem postów w wątku o lataniu kupnymi i zrobionymi własnoręczenie modelami ;). Schemat ze strony Stefana http://www.stefanv.com/rcstuff/escbec.htm Regulator posiada BEC i układ odcinający zasilania. Głównym przeznaczeniem jego będzie kuter torpedowy K203 chociaż na pewno na próbę włożę go też do jakiegoś samolotu.

Na razie działa bez zarzutów.

 

 

HPIM5077.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pogratulować fajnego rygla, ładnie się prezentuje, oby sprawował się wyśmienicie, szkoda ,że to nie dwukierunkowy. Ostatni raz używam jednokierunkowego po tym jak wpłynąłem w gałąź, nie mogłem "zapodać" wstecznego i straciłem śrubę- nie dużo brakowało i model ...rzeka to zdradliwy teren do pływania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeszcze nie zbadałem. Podaję za źródłem:

# Current: 12A continuous, 18A intermittent.

# Voltage Loss: 120mV @ 12A.

Do moich zastosowań w zupełności wystarczy - spodziewam się prądów ~1A :)

Jeden z plusów tego regla to cena - mnie wyniósł ok 10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, tylko przekaźnik musi mieć spory amperaż oraz podwójna para styków, powiedzmy 12v16A. Sprawdziłem pod napięciem 8V przekaźnik, jeszcze klika i dość mocno dociska styki.....

 

 

.tak,przy takim amperażu, nie potrzeba takiego przekaźnika,w jednakowym czasie napisaliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Robiłem ten regler ze strony Stefana, zrobiłem 4 sztuki.Przystosowałem go do pakietu Li-Pol i napędzał silnik klasy 280 potem 400 z pzekładnią , działał bez zarzutu.Oryginalnie zalecano tam tranzystor IRL 2203 ale ja wstawiłem IRL3803 (albo 3808 -już nie pamiętam).Max prąd wyjściowy jest określony właśnie przez moc tego tranzystora.Dwa regle zrobiłem z BEC na 7805 , dwa na scalaku LM2940-5V.Ten drugi jest stabilizatorem LDO i można regler zasilać z pakietu 2s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.