Skocz do zawartości

Great Planes P-51D Mustang Kit


pablomaks2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Otóż chcąc wspiąć się na wyższy poziom niż tylko bycie "lataczem" ;)

Namówiłem małżonkę do zrobienia mi prezentu na urodziny w postaci modelu do poskładania, najpierw miał to być Tempest z kitu Ronadla Danielsa, ale on już ich nie produkuje :( Inne tempesty są albo za duże albo zbyt drogie a najczęściej oba te czynniki na raz.

W każdym razie wybór padł na zestaw kit P-51D z greate planes. W wielkiej radości i w pośpiechu aby model doszedł na moje urodziny :) Kupiłem ten zestaw. Niestety nie bardzo mogę znaleźć ani opisów budowy ani nawet większych zmian czy filmów o modelu. Czy ktoś ma jakąś opinię, doświadczenie o tym zestawie?

 

link http://www.greatplanes.com/airplanes/gpma0175.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to (sorry, nie wiem czy napisałem to jasno), że plany Briana Taylora są niezwykle popularne. Bardzo wiele osób je wykorzystuje. Stąd strony czy dyskusje na forach o tym modelu moim zdaniem mogą okazać się przydatne przy robieniu Twojego modelu, skoro to kit, a opisów jego składania i modyfikacji nie znalazłeś. Także może same plany lub ich fragmenty gdzieś dostępne natchną cię do jakiejś modyfikacji.

 

Te plany Briana są na tyle popularne, że wiele osób robi do nich tzw. short kity - czyli wycięte laserem kluczowe elementy konstrukcji oraz detale takie jak osłony silników, wydechy, kabiny, itp. Spitfire jest tak popularny, że kadłub do planów można kupić w wersji laminatowej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to (sorry, nie wiem czy napisałem to jasno), że plany Briana Taylora są niezwykle popularne. Bardzo wiele osób je wykorzystuje. Stąd strony czy dyskusje na forach o tym modelu moim zdaniem mogą okazać się przydatne przy robieniu Twojego modelu, skoro to kit, a opisów jego składania i modyfikacji nie znalazłeś. Także może same plany lub ich fragmenty gdzieś dostępne natchną cię do jakiejś modyfikacji.

 

Te plany Briana są na tyle popularne, że wiele osób robi do nich tzw. short kity - czyli wycięte laserem kluczowe elementy konstrukcji oraz detale takie jak osłony silników, wydechy, kabiny, itp. Spitfire jest tak popularny, że kadłub do planów można kupić w wersji laminatowej :-)

 

Nie jest tak źle, opis składania jest od producenta. Szukam raczej relacji z budowy i opinii o tym modelu.

A informacje które podałeś przydadzą się jak najbardziej.. Juz licytuję plany spita mk II Briana na ebay.. nie mogłem się powstrzymać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

U mnie ten zestaw już dwa latka czeka na swoją kolej. Polecam lekturę:

mustang....

 

O takie coś mi chodziło :) Bardzo dziękuje...

Co do trzymania dwa lata.. to proszę mnie nie straszyć.. Ledwo przewietrzyłem magazyn z modelami redukcyjnymi.. zapas był na co najmniej pięć lat.. To w RC też jest że się kupuje na zapas a potem się robi z tego mały magazyn???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.