Skocz do zawartości

Corona RP6S1


Dead Man

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Mam problem, ostatnio kupilem odbiornik Corona RP6S1 (6 ch z synteza , pojedyncza przemiana - najprawdopodobniej bo oznaczenia sa niejednoznaczne). Pierwszy raz uzywalem go u kolegi z jego aparatura na jego kanale (nie wiem ktory) nie bylo wiekszych problemow z programowaniem. Odbiornik spisywal sie bardzo dobrze jednakze po powrocie do domu nie moge go przeprogramowac na moj kanal 73 ( aparatura Hitec Optic 6 , kolega ma taka sama tylko inny kanal). Zgubilem gdzies instrukcje , w internecie znalazlem instrukcje na stronie Corony , przeczytalem tematy na tym forum , probawalem wydaje mi sie wszystkiego - niesety nic nie pomoglo. Moze robie cos zle. Opisze moze aby bylo Wam latwiej zdiagnozowac problem co robie po kolei :

1. Wysuwam antene i wlaczam nadajnik ( jest w modulacji PPM ) (jesli mozliwosc odwrotnego wlozenia kwarcu? )

2. podlaczam zasilanie do obiornika

3. Po dwukrotnym mignieciu diody naciskac przycis "scan" na 2 sekundy , w tym czasie odbiornik zaczyna migac "seriami" 3 krotsze lub dluzsze migniecia w odstepach 2-3 sek.

4. Wtedy naciskam ponownie "scan" co wg instrukcji z rcgroups powinno uruchomic ponowne skanowanie i dobranie odpowiednej czestotliwosci- jednakze nie dziala.

Bardzo licze na Wasza pomoc i z gory dziekuje za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Po dwukrotnym mignieciu diody naciskac przycis "scan" na 2 sekundy , w tym czasie odbiornik zaczyna migac "seriami" 3 krotsze lub dluzsze migniecia w odstepach 2-3 sek.

4. Wtedy naciskam ponownie "scan" co wg instrukcji z rcgroups powinno uruchomic ponowne skanowanie i dobranie odpowiednej czestotliwosci- jednakze nie dziala.

Może zbyt długa przerwa między 3 i 4 ?

Mam te odbiorniki w wersji 4 kanałowej i działa bezproblemowo: długie przyciśnięcie, puścić i nacisnąć krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz chyba złą instrukcję

 

nie mam jej przed oczami ale o 1 raz za mało naciskasz.

wg mnie z pamięci ma być tak:

 

- guzik przez 2s - zaczyna migać. 3 razy a potem 2 razy

- znowu guzik przez 2s - wchodzisz w tryb programowania i tu masz 3 opcje do wyboru z czego 1 to właśnie scan.

- zatem naciskasz jeszcze raz guziczek juch chyba wystarczy krótko i zaczyna diodka pulsować i skanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.