Skocz do zawartości

Grzanie się akumulatorów


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Kiedy ładuję akku AA panasonic'a Ni-Mh 1.2V 2100 mAh ładowarką duracella i akku i ładowarka strasznie sie grzeją, ładowarka ładuje prądem 1.6V 1800mAh. Może to być spowodowane inną firmą akku a inną ładowarki jakiś miesiąc temu miałem akku duracella czyli takie same jak ładowarka i nie grzały się a miały pojemność 1800 mAh. Prosiłbym o szybką odpowiedź bo w niedziele wyjeżdżam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Jeżeli wsadziłeś naładowane akumulatory do ładowarki to będą się grzały, rozładuj je najpierw do około 0.9v/celę a potem naładuj jeszcze raz.Akumulator grzeje się wtedy kiedy osiąga maksymalną pojemność jaką można w niego władować i zaczyna się proces przeładowania.Oczywiście przyjmując za pewnik że akumulatorki są sprawne.

Może być tak że stare akumulatorki są przeznaczone do szybkiego ładowania i ładowarka ładuje je dużym prądem.Sprawdź jaki prąd ładowania daje ładowarka.Jeżeli prąd jest duży a nowe akumulatorki są przystosowane do ładowania prądem 1/10C to też będą się grzały i można w ten sposób zniszczyć akumulatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wsadziłem te akku do ładowarki dla pewności żeby się doładowały i ładowało może przez 1 godz potem ładowarka się wyłączyła (nie popsuta tylko taki model)

Teraz wyjeżdżam na wakacje i niestyety prze tydzień nie będe zaglądał na forum :(

 

EDIT: Dałem ci punkt pomógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.