Skocz do zawartości

Zakłócenia


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

 

Testują F22 w domu odszedłem na kilka kroków od modelu z nadajnikiem (optic 6) w ręku i serwa/silnik zaczeły wariować. Na czole kropla potu (przecież dopiero co uzbierałem na nowy nadajnik...) i panika, co jest... Poszedłem na łąkę oblatać F22, kilkukrotnie zmierzyłem zasięg na złożonej antenie trzymanej w ręku, gdzie antena skierowana w niebo. Wynosił 35-45 dużych kroków, więc ogólnie zasięg to 30-40m.

 

Odbiornik to Electron podwójna przemiana, kwarce hiteca, kanał 72 (35.120).

 

W powietrzu Efkę mi podrywało często, nieraz silnik wariował, nieraz serwa, raz nad ziemią straciłem kontrolę nad serwami i dziobem w matkę ziemię. Ogólnie latało się niezbyt miło wiedząc, że w każdej chwili mogę rozbić, wylądowałem i zasmucony podreptałem do domu z modelem w ręku zabijając wzrokiem każdego kto krzywo się spojrzał na "idiotę z zabawką"

 

 

Z racji, że F nie sprawiał frajdy, przeniosłem Electrona do mojej wysłużonej Extry, zmieniłem jej silniczek na ten słabszy 970kv i poszedłem mimo ogromnego wiatru polatać. Pionowo nie chce lecieć, za mało ciągu, harriery w miejscu pod wiatr, mi pasuje!

Zakłóceń żadnych nie miałem, no ale to przecież latanie Shockiem przy głowie, w odległości max kilkadziesiąt m. A nie mam innego większego modelu by wzlecieć wyżej...

 

Question is, większe prawdopodobieństwo że to wina nadajnika czy odbiornika, a może kwarców?

 

Zakupię (i tak miałem) kwarc z pojedyńcza przemianą, i sprawdzę odbiorniki e-sky i pelikana (ze skylady).

 

 

Czy 30-40m to wynik świadczący o tym, że sprzęt jest DOBRY, czy do serwisu na przegląd?

 

Biorę pod uwagę, że w F22 serwa były poluzowane po lądowaniu, więc to mogło być przyczyną trudnego sterowania, ale zaburzeń pracy silnika wytłumaczyć nie umiem.

 

 

Podmuchałem, wkładałem kilkukrotnie kwarce, wtyczki jeśli o to chodzi...

 

Będę wdzięczny za sugestie, bo na e-sky mi drgało, a na uzbieranym ciężko opticu jeszcze gorzej telepie...

 

AHA,ten kwarc będzie dobru pod odbiorniki e-sky i pelikana ?(ze skylady, taki w przezroczystej obudowie), bo już pewnie podobnych nie będę kupował, co nawyżej Coronę z syntezą.

 

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=143_145_149&products_id=1445

 

 

tylko nie rozumiem czemu nazywa się Jeti a rysunek Pelikana na nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, i tak i nie... na e-sky latałem blisko, zefirem i extrą i było OK. na opticu pierwszym modelem był F22 (męczę się z wrzuceniem filmu...) i nim poleciałem dosyć wysoko, dlatego nie mam odniesienia... Sam optic jest OK, może felerny egzemplarz...

 

Tomek, tu chyba nie chodzi o chwilowe zakłócenia, czuję że któryś element jest winien w układzie nadajnik/kwarce/odbiornik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.