Skocz do zawartości

Modele CMPro


mati1988k

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie ktora? czy mala, czy pod 50cm. Ogolnie obydwie najlepiej sprzedac. Konstrukcyjnie kiepskie, wykonanie i materialy tez, plusem jest to ze model lata :) Glowne niedomagania to podwozie! golenie ( te weglowe dosc szybko pekaja) i mocowanie w kadlubie - wymieka przy normalnym ladowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie co wzmocnić ?

Ładne, IMO dobrze latające ale niestety ciężkie. Pięta achillesową jest jednak sklejka. Bardzo kiepskiej jakości. Kalarepa. Rozwarstwia się od samego patrzenia. Warstwy spajane chyba biurowym klejem roślinnym. Na dzień dobry wzmocnij laminatem mocowanie podwozia i skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli mówimy o "małej" extrze czyli 140cm rozpiętości (link nie działa) to widziałem ją w akcji i jest bardzo krytyczna już przy samym podejściu do lądowania, idzie jak pershing a jak zwolnisz to zaraz masz przeciągnięcie i wali skrzydłami na boki że hej.

Tak jak powiedzieli koledzy wadą jest waga czyli spore obciążenie skrzydeł a w końcu bardzo łatwo o przeciągnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Kamyczek_RC

Jak dobrze poczytać recenzje bo sprzedawcy zachwalają cmpro chyba ze względu na sporą marżę . Może ktoś napisze co ciekawego w rozsądnej cenie z modeli ca 1800mm może być w formie kitu z lasera ... pod silnik Saito fg36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Właśnie dostałem na urodziny Extra 330l 50 cmpro oddać juz raczej nie mogę. Mam zamiar ją odciążyć na tyle ile będzie się dało, mam nadzieje ,że zejdę poniżej 3kg:D podwozie od razu robię z duralu lub węglowe całe mocowanie też nowe sklejka +laminat . Silnik jakim dysponuje to MOKI 10ccm i to bym wsadził będzie nadmiar mocy to troszkę zniweluje przeszkodę wagową.

 

Jeśli ktoś ma jakieś zdjęcia co jeszcze można tam poprawić to z chęcią obejrzę :P

posiadaczy tej Extry prosił bym o jakieś porady w ulepszeniach jej minusów!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.