Skocz do zawartości

GRAUPNER MX - 12 zamiana kanałów


MICHAL_1100

Rekomendowane odpowiedzi

Długo myslałem, czy zaczynać nowy temat dotyczący aparatury Graupner MX 12. Dużo zostało już o niej powiedziane, dużo napisane, itd. Jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. A rzecz jest taka: W moim odbiorniku (R 700) kanał 1 (przepustnica) jest skopany (tak sądzę). Nadajnik na FMSie działa prawidłowo. Mam wobec tego pytanie. Czy jest możliwość zamiany kanału 1 w odbiorniku na kanał np. 7 (który nie jest mi potrzebny) tak, by przepustnica nadal była w lewym drążku, a regulator podpiąć pod rzeczony kanał 7. Na razie nie mam zamiaru kupować nowego odbiornika. Teoretycznie jest on jeszcze na gwarancji, ale nie mam paragonu, z resztą z gwarancjami jest różnie. Czekam na odpowiedź, bo chciałbym już "ulotnić" wydane przeze mnie pieniądze.

 

PS. Napisałem nowy temat, ponieważ jest bardziej widoczny niż nowy post...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z kanałem 7 może być problem ze względu na fakt, że nadajnik posiada ich tylko 6.

Ale bez problemów możesz wykorzystać kanał piąty.

 

Ja miałem 5-kanałowy odbiornik i musiałem domyślny kanał 6 na drugą lotkę przedefiniować na 5.

 

Tak więc w trybie konfiguracji modelu robisz GEAR na INHIBIT (kanał podwozia "nieaktywny").

Następnie konfigurujesz jeden z mikserów, aby kanał podwozia = 100% kanału przepustnicy (osobne ustawienie dla wychylenia do i od siebie).

 

Piszę z pamięci ale chyba było to dokładnie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie konfigurujesz jeden z mikserów, aby kanał podwozia = 100% kanału przepustnicy (osobne ustawienie dla wychylenia do i od siebie).

 

Chyba będę potrzebował dokładniejszego opisu. Próbuję od godziny i ni chu, chu.

Który z mikserów będzie najlepiej użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od początku :)

 

1. wciskasz down i select i uruchamiasz aparaturę

2. w oknie SWITCH SEL ustawiasz GEAR na INHIBIT

3. wciskasz down i select - przejście do normalnej pracy aparatury i jeszcze raz down + select aby wejść w konfiguracje

4 . W oknie MX2 (MX1 lub MX4 ma możliwość feedbacku dla kanału master wiec dla ulatwienia nie wybieraj go

5. zmieniasz kanał master i slave aby na samej gorze ekranu mieć THU -> GEA

6. wajcha gazu na sam dół i zmieniasz wartość procentową na 100%

7. wajcha gazu w górę i zmieniasz wartość na 100% (możiwe ze jedna z wartości trzeba ustawić na -100% ale już nie pamiętam)

 

Jeszcze tylko trzeba sie upewnić, ze na dole masz SW ALWAYS ON i gotowe

 

Możesz sprawdzić działanie na ekranie demonstrującym pozycje poszczególnych kanałów kanał 5 powinien iść idealnie jak kanał 1.

 

Jakby co to daj znać i będziemy walczyć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.