Jump to content

Recenzja Hubsan X4 H107C Quadcopter


janmarianjam
 Share

Recommended Posts

Z związku z tym że w PL i nie tylko coraz bardziej popularne są Quadokoptery drony itp jak kto woli, postanowiłem na pisac recenzję. Wiem że w internecie można tego dużo znaleźć,  lecz z reguły są to bardziej recenzję co jest w pudełku i na tym się kończy.

 

Więc zaczynamy od początku czyli co dostaniemy za około 30 £ ( płaciłem w tej walucie ) .

​Pominę że wszystko było zapakowane w pudełko.

 

- Quadocopera / drona, , transmiter do sterowania dronem,( Kontroler do sterowania dronem ) ,  jedną baterie (3.7V  380mAh ),   przewód zasilający / ładujący baterie USB, dodatkowe 4 sztuki zapasowych śmigieł / łopatek .

 

Co dokupiłem na start  profilaktycznie .

Ochrona na śmigła / łopatki – dzięki temu uwierz przy lataniu na dworze i spadku drona do tej pory mam dalej całe łopatki :). – dłużej. - O dziwo właśnie musimy zakupić osobno. Sam koszt nie jest drogi 1 £ , lecz polecam, w parku nie raz przy lataniu na pełnym gazie, lub podczas "nurkowania" i czasami za późno załączeniem gazu podczas uderzenia w ziemię ratuje to.

Dokupiłem 4 dodatkowe komplety śmigieł/łopatek ( komplet 1 = 4 sztuki dwie lewe, dwie prawe A - B ) , oczywiście chyba trochę nasi sąsiedzi mają bałagan zamiast 4 kompletów przyszło mi 12 .. co jestem bardzo zaskoczony i nie płacze z tego powodu :)  Dodatkowo profilaktycznie zakupiłem 4 silniki 2 lewe , 2 prawe w razie, gdyby fabryczne już coś nie tak działały. Oczywiście plus komplet bateri 6 sztuk (3.7V 500mAh) ,plus ładowarka do baterii ,  plus 4 paluszki do kontrolera typu AAA , następnie jeśli chcemy nagrywać filmy musimy zakupić kartę microSD - z tego co czytałem najlepiej 4 giga, po tem czasem elektronika ma problemy z zapisem, niby obsługuje do 16 giga, lecz coś mi się wydaje że przy zapełnionej pamięci w 80 - 90 % będzie problem z nagrywaniem. 

 

Teraz dalej obsługa ... techniczna.

Zaczynamy od końca czyli skończyłem na bateriach / karcie więc zacznę od nich. Nagranie filmu około 10 - 12 minutowego zajmuje około 300 MB, tyle bowiem starcza lot na bateriach. Chce dodać że dron / urządzenie ma wbudowaną kamere 2MP HD kamerę :)  Oczywiście kamera była tylko dodatkiem bardziej zależało mi na samym urządzeniu. Bateria dorzucana przez producenta starcza na około 8 minut lotu. Oczywiście maksymalne czasy ile polecimy na baterii jest uzależnione od samego lotu w przypadku wykonywania sporej ilości zwrotów na pełnym gazie przy dużej odległości czas skraca się średnio o około 30 % . Same urządzenie jest bardzo zwrotne i w miarę szybkie zwłaszcza, w trybie ekspert, po przełączeniu w ten tryb tak naprawdę da się latać dopiero w parku itp - na powierzu. Zwykły tryb według mnie nadaje się do latania w domu, halach itp, gdzie urządzenie nie musi stawiać czoła wiatru, w trybie ekspert bardziej "przechyla" się na boki, a co za tym idzie szybciej można wykonać jaki kol-wiek manewr,  Same urządzenie prędkość lotu ma zadowalającą , może to nie jest 70 km/h lecz bym powiedział szybki bieg więc tak na prawdę jest co robić. Jak na razie wysokość lub inaczej odległość jaką z reguły latam, udało mi się osiągnać bez kolizji jest około 50 metrów, tak na prawdę dało by się więcej lecz według mnie jest to mało opłacalne zwłaszcza w dzień gdzie na prawdę jest mało co widzieć, w nocy trochę lepiej bo widzimy jednak diody, lecz nie do końca otoczenie - małe gałęzie od drzewa ... Hubsan'em latałem nawet po parku kiedy leżał śniegi na prawdę nic mu się nie stało mimo że zaliczyłem kilka razy drzewo ( późna pora noc ) i upadek w śnieg dzięki 4 diodą w nocy łatwo go odnaleźć . Delikatnie mokrego od śniegu  ( po około 40 minutach latania)  zabrałem go do domu  i o dziwo działa, tak samo jak kilka razy lądowanie w długiej mokrej trawie , wychodził sprzęt bez zastrzeżeń, więc mały deszczyk Hubsan'owi nie straszny. 

Jedynym mankamentem są chyba gumowe stopki , gdzie na start 3 gdzieś pogubiłem , odpadły przy jakieś kolizji :) ale i bez tego sobie radzi, tym bardziej że z reguły lądowanie i start jest na trawniku itp , więc raczej tutaj plastik obudowy nie po pęka.

 

Jednym słowem osoby, które szukają niedrogiego, a w miarę taniego, quadocoptera, drona jak zwał tak zwał bardzo polecam, z czasem postaram się dodać jjakiś filmy zdjęcie.

 

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.