Skocz do zawartości

kolejny Pt-17 GWS ulotniony


damdam

Rekomendowane odpowiedzi

Udało nam się ulotnić naszego Pt-17 (to znaczy syn ulotnił). Po zrobieniu fotek na następnuch lotach podam więcej szczegółów.

Fotek nie ma ale jest za to filmik:

Filmik z lotu

Model nie jest jeszcze do końca oklejony i pomalowany.

Największym problemem jest lądowisko (kępki albo wysoka trawa) co widać na filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas akrobacji górne skrzydło potrafi się przemieścić i złożyć do dolnego, w dodatku skośnie (a wtedy korkociąg i kret). Radzę te podpory międzyskrzydłowe tworzące "N" (zewnętrzne względem kadłuba) wymienić na identyczne ale zrobione z cienkiej sklejki, lub ewentualnie usztywnić pręcikami te fabryczne.

Początkowo wszystko było OK, ale potem było coraz gorzej, nie wiem czy zmęczenie materiału, czy coraz odważniejsze manewry, ale nastąpiła katastrofa.

Mnie przed przeróbką zrobiło się tak 3 razy. Dwa razy jakoś po chwili wskoczyło to na miejsce i dało się wyprowadzić i wylądować, ale za trzecim razem na skutek upadku trochę się połamał.

Po przeróbce (sklejka chyba 0,8 mm) już więcej z tym problemów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film niestety wyszedł nieostry. Spróbuję poprawić następnym razem.

Odnośnie przemieszczenia skrzydła - może wkręty za słabo przykręcone.

Ja na razie nie biorę się za latanie tym modelem. Poczekam aż syn wyda pozwoleństwo (muszę dla siebie zmniejszyć wychylenia steru wysokości :shock: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się polatać Pt-17 (syn sam zaproponował).

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Lata to fajnie i nie wpada w korkociąg.

Myślę, że więcej powinien napisać głowny "oblatywacz" i właściciel.

Pozdrawiam wszystkich z okazji dzisiejszego Święta Lotnictwa :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.