Skocz do zawartości

Zlin 50 450mm


NightHawk

Rekomendowane odpowiedzi

Pod dachem mojej pracowni zamieszkał laser, więc wzieło mnie na jakies ciecie. Przestudiowałem różne rysunki, troche planów, siadłem do Komputera, no i jest Zlin 50 o rozpietości 450mm.

 

Nigdy nie budowałem takiego modelu, więc prośba do Was speców z tego działu czym go wyposażyć ? serwa 3? 5 g ? silnik szczotka czy bezszczotka?

 

Na razie jest nie źle, kompletny sklejony tartak waży 21g  

 

post-7620-0-74770500-1485729493_thumb.jpg

 

post-7620-0-45055400-1485729512_thumb.jpg

 

post-7620-0-54658500-1485729558_thumb.jpg

 

post-7620-0-50194200-1485729592_thumb.jpg

 

post-7620-0-34248700-1485729616_thumb.jpg

 

post-7620-0-65788900-1485729627_thumb.jpg

 

post-7620-0-07921900-1485730276_thumb.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w dziale miłośników mini / mikro. Fajnie, że porwałeś się na małą konstrukcję i pewnie wszyscy będziemy z zainteresowaniem śledzić postępy twoich prac. Jeśli chodzi o speców  ;)  to tutaj takich nie ma, są tylko eksperymentatorzy, którzy kombinują jak mogą żeby ulotnić swoje małe konstrukcje elektryków R/C, a to nie jest wcale takie łatwe, z wielu przyczyn! Większość tematów w tym dziale, mimo, że opisywane tam konstrukcje zapowiadają się początkowo całkiem nieźle, kończy się niestety; TAK

Z niecierpliwością czekam na przełamanie tej passy.

 

Widzę, że robisz Zlina dokładnie wg. planów Arno Diemera, tylko po przeskalowaniu w górę, bo oryginalny ma 13 cali (33cm) rozpiętości. 21 gram to nie jest wcale mało, bo po oklejeniu, lakierowaniu/malowaniu pewnie przekroczy 50g do tego kabinka, koła, drugie tyle wyposażenie i już dla tej skali zaczyna się robić limes. :rolleyes:

Ani 3, ani 5g serwa, bo faktyczna waga ich wynosi 5 / 7g (producenci z Chin tych małych i tanich serw, dostępnych u nas w sklepach podają ich wagę na obudowie bez kabelka i wtyczki - sprawdziłem). Jakieś sub-mikro serwa z HK musisz sprowadzić 1,7-1,9g (np. takie jak k. Wojtek do triplana w sąsiednim wątku), ewentualnie może liniowe 1,7g. Co do silnika to zależy jaki masz mikroodbiornik. Jeśli wprost obsługuje obroty silników DC, to po co obciążać tak mały model dodatkowym regulatorem - wtedy zastosuj jakiś minisilnik DC z przekładnią, oczywiście jeśli utrzymasz się w stosownej masie modelu, bo jeśli zacznie się robić cegła to pewnie lepszy byłby jakiś mocniejszy bezszczotkowiec z niedużym regulatorem, choć z drugiej strony cegła przy tej wielkości modelu to hardcore w pilotażu, o ile zechce latać - trenowane tu już były takie wynalazaki, raczej z miernymi rezultatami. ;)

Bardzo jestem ciekaw tego tematu, bo plany Arno Diemera (bogata ich baza jest TUTAJ) dla maluchów, wyglądają całkiem rozsądnie i sam zamierzam za jakiś czas z tych planów skorzystać.

 

PS Napisz co to za laser masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany w istocie zaczerpniete od A Diemera , przeskalowne i delikatnie przekonstruawane. Z wyposażenia na dzis posiadam tylko mój nadajnik, ale tu już wiem ze szukamy rozwiazań współpracujacych z dsm2.  Sam w istocie sklaniam się ku szczotce z przekładnia odbiornikowi 3w1 dsm2 (2 serwa odbiornik i szczorkowy regiel + jedno serwo zewnetrzne do lotek )

 

Ploter 40w co2 pole robocze a4 choc niebawem bedzie conajmniej 2x takie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.