Skocz do zawartości

znaczenie sygnałów dzwiękowych w DYNAM 25A


Bart_007

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może wie jakie jest znaczenie tych sygnałów wydawanych przez regler ?

Bo zakładam, że czemuś one słuzą...

Ni stąd ni z owąd przestały mi działać dwa serwa, bez obciażenia silnikiem (w zasadzie w stanie spoczynku) regler sie grzeje, jest gorący w kilkadziesiat sekund po podłączeniu zasilania. I nie wiem, czy serwa padły, czy regulator. Może te sygnały pomogą postawić diagnozę.

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sygnały służą ustawieniu reglera na "normal" i "hard" mode . Z tego co wiem nie pomogą Ci one w diagnozie twojego problemu. Myślę że to zepsuty regler (może kondensator się zepsuł) bo jeśli regler grzeje się bez obciążenia to musi być uszkodzony. Gdyby się grzał po załączeniu silnika można by szukać winy w nim. Ale w tym przypadku raczej kondensator się zepsuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dźwiękom wydawanym przez regler możliwe jest jego zaprogramownie (nie tylko timing ale także hamulec i może coś jeszcze).

 

Jeśli padł BEC i nie zasila serw i odbiornika to łatwo to stwierdzić podłączając na wypiętym regulatorze zewnętrzne zasilanie do odbiornika (np 4xNixx), jeśli serwa się odezwą to znaczy że są sprawne a problemem jest regler. Do uszkodzenia serw i odbiornika mogło dojść poprzez podanie pełnego napięcia pakietu zasilającego silnik. A tak w ogóle to sprawdź napięcie jakie teraz panuje na serwach po włączeniu zasilania.

 

Ale w tym przypadku raczej kondensator się zepsuł.

 

ooooo, powiedz dlaczego tak myślisz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziłem że tak MYSLĘ... Ale jeśli serwa nie odezwą się po podłączneiu do pakietu 4.8V (co jest bdb pomysłem :D ) to może faktycznie BEC który później mógł przepalić serwa.

 

P S myślę tak bo w reglerach najczęściej lecą kondensatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem - na serwach jest napiecie ok. 5 V

działaja mi serwa z lotek, a nie działają serwa kierunku i wysokości. Po przepięciu w miejsce lotek (działających) też cisza i to po ich wpięciu regler dostaje temperatury.

Musi w nich być jakieś zwarcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz serwo keirunku i serwo wysokości, wyglądają na uszkodzone i może robią zwarcie lub pobierają bardzo duży prąd.Można przypuszczać że to właśnie BEC się grzeje.Sprawdź oddzielnie serwa , może tylko jedno jest uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz serwo keirunku i serwo wysokości, wyglądają na uszkodzone i może robią zwarcie lub pobierają bardzo duży prąd.Można przypuszczać że to właśnie BEC się grzeje.Sprawdź oddzielnie serwa , może tylko jedno jest uszkodzone.

 

Jest tak jak mówisz...

Właśnie po ich podłaczeniu BEC się grzeje i same serwa też.

Jak w ich miejsce podepnę serwa lotek to jest OK.

Trochę mnie to dziwi że padły dwa na raz i to w warunkach pokojowych.

No trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz może co to za serwa.Rozkręć je , w środku są kondensatorki czasem tantalowe.Może to one strzeliły i robią zwarcie.Jak rozkręcisz serwo zrób zdjęcie elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz może co to za serwa.Rozkręć je , w środku są kondensatorki czasem tantalowe.Może to one strzeliły i robią zwarcie.Jak rozkręcisz serwo zrób zdjęcie elektroniki.

 

Wiesz co, serwa są nowe i chcę to załatwić na zasadzie reklamacji.

TowerPro MG 16R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.