Skocz do zawartości

Problem z pakietem Sanyo 2700 ni-mh


Sumo_0071

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy pomozcie nie wiem co sie dzieje z moim pakietem laduje go na ladowarce robbe power peak na auto. Ladowarka zakancza ladowanie wkladam do modelu i na wskazniku naladowania na 4.8v wskazuje max a na 6V ze jest rozladowany. nie wiem co robic. raz wzialem go ladowalem inna ladowarka troche sie nagrzal az wrzalo w srodku czy to moglo go zepsuc ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naładowałeś go tak że wrzało w środku to przesadziłeś z prądem ładowania.Przeładowałeś je na 100%.Ciesz się że ich nie rozerwało.W pakietach Ni-xx wskaźnikiem maksymalnego naładowania jest między innymi nagły wzrost temperatury świadczący o początku przeładowania pakietu.Spróbuj rozładować i naładować pakiet prądem 1/10C kilka razy, może to coś pomoże ale osobiście uważam ze już nic nie będzie z tego pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa beda szalec jezeli nie jest wlaczony nadajnik.

Jesli nadajnik jest wlaczony - to lekkie drzenie nie jest niczym bardzo dziwnym - ale wskazuje na naprezenia.

jak skacze o 4 diody to obstawiam - jak Slawek - pakiet jest padniety - jesli o jedna diode (np 4 - 5) to trudno powiedziec - najlepiej wez miernik i sprawdz napiecie pod obciazeniem - jak bardzo spada to pakiet do utylizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj ladowania zbyt duzymi pradami - ja laduje swoje sanyo 3000mah (od nadajnika) pradem 1,5C , co pare ladowan rozladowuje i laduje niskim pradem 0.2C - pakiet mimo ze zakupiony z drugiej reki (z radiem) nie wykazuje wiekszego zuzycia - wchodzi ok 2700 mAh.

Nie dopusc do przegrzewania pakietu podczas ladowania - moze byc mocno cieply, ale nie tak, ze nie parzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ty dopiero ładujesz dużymi prądami.

eee mam nimh do aparatu i laduje 4C - od prawie roku - ciagle swietnie trzymaja :)

Najwazniejsze to ich nie przegrzac przy ladowaniu i co jakis czas rozladowac i malym pradem "nabic"

Najbardziej podatne na zbyt wysokie prady ladowania sa lipole - choc powerflight 400mah laduje pradem 0.6 - 0.7 A i po mniej wiecej 100 ladowaniach wchodzi w nie 330-350 mah (nie rozladowane do konca) :)

 

 

EDIT: NiMh laduje 3C a nie 4C - po ciemku siedze i zly klawisz stuknalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.