Skocz do zawartości

Shark 10 i czujnik temperatury


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam stareńką ładowarkę Shark 10 (pierwsza wersja, bez gniazda czujnika temperatury). Dziala przyzwoicie, jedynie zdarza się jej przeładować NiMH (do mocnego zagrzania - nie odłącza). Dziś coś mnie tknęło i rozkręciłem ją. Oczom moim ukazał się taki widok:

shark_wnetrze1m.jpg

Zainteresowały mnie złącza oznaczone prostokątami w kolorach niebieskim i zielonym (szczególnie to ostatnie - trójpinowe). Czy jest to może ów mityczny port czujnika temperatury?

Dopraszam się o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarłem swoją ładowarkę Shark 10 v2.0. Port czujnika mam po lewej stronie, poniżej kabla zasilającego. U ciebie na zdjęciu jest tam obramowanie z 3 punktami lutowniczymi. Nie wiem tylko czy oprogramowanie w twojej obsługuje czujnik. Jeśli w menu masz ustawianie progu temperatury to pewnie tak. To co oznaczyłeś niebieską ramką wygląda jak złącze programowania procesora. Piny oznaczone na zielono to końcówki lutownicze jakiegoś tranzystora mocy (chyba) wlutowanego od drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.