Jump to content

Aplikacja dla modelarzy RC


Spook

Recommended Posts

Hej!
 
Opierając się na moich doświadczeniach z modelarstwa RC, piszę aplikację dedykowaną dla modelarzy. Nazywa się ona Rc Assistant, jest przeznaczona dla Androida, a jej wersja beta jest dostępna w sklepie Google. Aplikacja zawiera szereg modułów, które powinny (w mniejszym lub większym stopniu) ułatwić życie modelarzom i pilotom RC. Na chwilę obecną wygląda ona następująco:
 
ra_main.png
 
Checklisty
 
Pierwszym z modułów jest moduł checklist. Pozwala on na tworzenie, edytowanie i wypełnianie checklist. Dla wygody użytkownika, aplikacja udostępnia pewien zbiór checklist w postaci gotowych szablonów - po wybraniu jednego z nich, użytkownik może wprowadzić jeszcze dodatkowe zmiany.
 
ra_checklists.pngra_checklist.pngra_checklistTemplate.png
 
Pogoda
 
Koniec z przedzieraniem się przez stronę meteo.pl, koniec z milionem minimalnych aplikacyjek na Androida, które stanowią swego rodzaju frontend dla tejże strony. Ustawiamy na mapie punkt i od tej pory wystarczy jedno dotknięcie, żeby otrzymać odpowiedni meteogram (aplikacja pobiera zarówno meteogram dla modelu UM jak i COAMPS).
 
ra_weather.pngra_weatherEdit.pngra_weatherScreen.png
 
Ściągi
 
Ten moduł zawiera ściągi przydatne każdemu modelarzowi. Również kalkulatory, przeliczniki jednostek i tak dalej. Na chwilę obecną w aplikacji znajdziecie ściągi przykładowe, ale z czasem (i, mam nadzieję, z Waszą pomocą) kolekcja ta będzie się powiększać.
 
ra_cheatsheets.pngra_cheatsheet.png
 
 
Instrukcje
 
Zdarzyło Ci się kiedyś przedzierać się już na miejscu latania przez aplikację DJI, żeby dotrzeć do konkretnej opcji? Mnie tak. Dlatego Rc Assistant umożliwia szybki dostęp do instrukcji różnych modeli. Na zachętę bodaj komplet instrukcji DJI. Po dodaniu instrukcji możemy szybko otworzyć ją z sieci albo poprosić program o ściągnięcie - wówczas będzie ona dostępna offline z poziomu aplikacji.
 
ra_manuals.pngra_manual.png
 
 
Modele
 
Moduł modeli pozwala zapisać informacje o posiadanych modelach - na przykład ich parametry techniczne; to ułatwi ewentualny zakup części zapasowych.
 
ra_models.pngra_model.png
 
 
W przygotowaniu
 
Aplikacja jest w tej chwili w fazie beta: nadaje się już do użytkowania na co dzień, jednak nie ma kompletu funkcjonalności. W planach mam jeszcze dwa moduły:
 
 • Planowanie wydarzeń - planowanie latania na konkretny dzień. Aplikacja będzie powiadamiała dzień wcześniej o zaplanowanym lataniu i zachęci do wypełnienia checklist.
 • Części - agregator wyników wyszukiwania części z różnych sklepów internetowych - moduł pojawi się, jeżeli uda mi się dogadać z tymi sklepami co do warunków współpracy.


 
Cena
 
Wersja beta jest darmowa. Wersja pełna pojawi się za kilka miesięcy i będzie kosztować nie więcej niż 10 PLN.
 
Społeczność
 
Jeżeli aplikacja Ci się spodobała, bardzo zachęcam do uczestnictwa w jej rozwoju. W szczególności możesz:
 
 • Dostarczyć mi zdjęć modeli wykorzystywanych jako tła checklist, modeli itp. Chcę zebrać w aplikacji kolekcję wszystkich *rodzajów* modeli oraz najważniejsze (najpopularniejsze) modele komercyjne (w szczególności takie, dla których warto mieć checklistę).
 • Napisać na forum swoją checklistę dla konkretnego modelu (komercyjnego albo konkretnego rodzaju, np. helikopter z silnikiem spalinowym)

 • Zgłosić zapotrzebowanie na ściągę (może być dynamiczna - np. kalkulator czegoś)

 • Przygotować ściągę z konkretnego zagadnienia.

 • Podrzucić link do instrukcji do komercyjnego modelu.

 • Zgłosić pomysł dotyczący aplikacji albo błąd

 • Ocenić aplikację w Google Play Store :)

 • Powiedzieć o niej innym modelarzom.

 
Jeżeli zdecydujecie się przekazać materiały, róbcie to najlepiej przez PW albo skontaktujcie się przez PW - dogadamy szczegóły.
 
Link do aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spooksoft.rcassistant (wersja beta jest już niedostępna, skończył się okres testowania)
 
Zapraszam do ściągania, używania i komentowania :)
 • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Hej,

 

Okres testów beta RC Assistanta upłynął 1 czerwca 2017. Wersja beta będzie działała jeszcze przez miesiąc, a potem przestanie działać; nie będzie też rozwijana ani supportowana (oprócz krytycznych poprawek bezpieczeństwa). Zachęcam do przejścia na pełną wersję: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spooksoft.rcassistant

 

Od ostatniego ogłoszenia, w aplikacji pojawiły się nowe funkcje:

 

 • Możecie teraz robić zdjęcia modeli i akumulatorów dla prostszej identyfikacji;
 • Pojawił się moduł wiadomości umożliwiający śledzenie nowości w świecie UAV i RC. Dodałem kilka blogów i serwisów związanych z tematyką UAV, ale możecie zmienić je na dowolne inne (o ile są udostępnione przez RSS)
 • W module instrukcji pojawiły się instrukcje do quadrokopterów Hubsana i WLToys.

Pełną wersję RC Assistanta można wypróbować za darmo - wersja demonstracyjna pozwala na dodanie jednego elementu do każdej listy (modeli, akumulatorów itp.) Jednak wszystkie elementy zaimportowane z wersji beta będą działać (migracja danych powinna zostać przeprowadzona automatycznie). Nie będziecie mogli tylko dodawać nowych elementów - chyba, że zdecydujecie się na pełną wersję.

 

Jeżeli jest coś, co chcielibyście zobaczyć w aplikacji (funkcjonalność, manual, szablon checklisty itp.), dajcie znać w tym wątku.

Pozdrawiam -- Spook.

Link to comment
Share on other sites

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.